Blogi ja galerii: milline draama! Tottenham alistas viienda lisaminuti väravast Ajaxi ning jõudis Liverpooli kõrval finaali

Silver Tabo

Jalgpalli Meistrite liigas selgus kolmapäeva hilisõhtul teine finalist, kui Inglismaa klubi Tottenham Hotspur alistas võõral väljakul poolfinaali korduskohtumises viienda ehk viimase lisaminuti väravast (!) tulemusega 3:2 Hollandi meeskonna Amsterdami Ajaxi ning jõudis koondskooriga 3:3 tänu võõrsil löödud värava reeglile Liverpooli kõrval ajaloos esimest korda finaali. Vaata täpsemalt allolevast Postimehe blogist!

Kodumeeskonna jaoks näis kõik minevat kui lepase reega – avamängu Londonis skooriga 1:0 võitnud Ajax asus kordukohtumist juba viiendal mänguminutil 19-aastase hollandlasest kapteni Matthijs de Ligti tabamusest juhtima, kui noor hollandlane suunas peaga võrku Lasse Schöne nurgalöögist tulnud tsenderduse.

Pool tundi hiljem jõudis sihile marokolasest poolkaitsja Hakim Ziyech, kes viis 35. minutil võõrustajad juba 2:0 juhtima ning sama skooriga lõppes ka avapoolaeg. Ent siis algas Tottenhami imeline tagasitulek.

Inglismaa pealinnameeskond domineeris täielikult kogu teist poolaega ning jahtis algusest peale väravat. Neist esimene sündis 55. minutil, kui jala sai valgeks karjääri 50. Meistrite liiga kohtumist kaasa teinud brasiillasest poolkaitsja Lucas Moura. Möödus kõigest 204 sekundit ning 26-aastane mängumees tõi tabloole 2:2 viiginumbrid.

Seega vajas Tottenham edasipääsuks veel vaid ühte tabamust, mille autoriks oli kohtumise viiendal ehk viimasel lisaminutil taas Moura, kes kogus nõnda Ajaxi vastu kübaratriki ning vedas oma koduklubi Meistrite liigas kahe parema sekka, kus tuleb vastamisi minna mulluse finalisti, liigakaaslase Liverpooliga.

Finaal on tänavu kavas 1. juunil Hispaania pealinnas Madridis asuval Estadio Metropolitano nimelisel staadionil ehk Madridi Atletico koduväljakul.

Enne mängu:

Möödunud nädala teisipäeval toimunud avamängu võitis külalismeeskond Ajax tänu Donny van de Beeki tabamusele. Seejuures puudusid Tottenhamil põhilised ründemängijad ehk kollaste kaartide tõttu jäi eemale tänavu Inglismaa klubi ridades Meistrite liiga play-off'ides pooled (4) väravad löönud korealane Heung-min Son ning vigastatud Harry Kane. Kui Son on täna taas esindatud, siis Kane mitte.

Kui heita pilk ajalukku, siis kõigest üks meeskond viimasest 17st kodus peetud poolfinaali avamängu kaotanud tiimist on jõudnud finaali – hooajal 1995/96 suutis seda Kreeka klubi Panathinaikose vastu Ajax.

Finaal on tänavu kavas 1. juunil Hispaania pealinnas Madridis asuval Estadio Metropolitano nimelisel staadionil ehk Madridi Atletico koduväljakul. Seal ootab Ajaxit või Tottenhami juba Inglismaa klubi Liverpool, kes sai kahe mängu kokkuvõttes skooriga 4:3 jagu