Roger Federeri liivaväljaku come back algas võidukalt

Toimetas Indrek Raudkivi
Roger Federer alustas Madrid Openil võidukalt
Roger Federer alustas Madrid Openil võidukalt Foto: Oscar Gonzalez / ZUMAPRESS.com/Scanpix

Šveitsi tenniselegend Roger Federer võttis Madrid Openi ATP Masters 1000 sarja saviliivaväljaku turniiril eile kiire, 52-minutilise matšivõidu prantslase Richard Gasquet` üle 6:2, 6:3. See oli Federeri esimeseks mänguks liivaväljakul pärast peaaegu 3-aastast vaheaega.

20-kordne Suure slämmi võitja lihtsalt põrmustas Gasquet` ja seda just strateegilises plaanis.

«Väljakul olin rahu ise, kuid paar tundi enne matši tundsin kerget ärevust. Aga seda vaid hetkeks,» rääkis Federer.

«Alustasin hästi ja närvilisus läks üle. Mul on hea meel tagasi olla, olen liivaväljakul mängimisest puudust tundnud,» ütles kolmekordne Madrid Openi võitja.

Federer mängis viimati liival 12.mail 2016. aastal Roomas, kui kaotas austerlasele Dominic Thiemile turniiri teises ringis.

Šveitslane keskendus kevadeti murukattega turniiridele, mis tõi talle 2017. aastal ka järjekordse Wimbledoni tiitli.

«Olen piisavalt treeninud, kuid võistlusmängud on siiski teine asi. Tundsin täna end liival loomulikult,» lisas Federer.

Federer, kes oli avavoorus vaba, kohtub kolmandas ringis ungarlase Marton Fucsovicsi ja prantslae Gael Monfilsi vahelise kohtumise võitjaga.