Meistrite liiga vägevamad tagasitulekud läbi aegade

Liverpool tegi eile Anfieldi imet ja jõudis Meistrite liiga finaali Foto: Xinhua / ZUMAPRESS.com/Scanpix
Toimetas Indrek Raudkivi

Jalgpalli Meistrite Liigas juhtus eile midagi, millisse uskusid vähesed. Pärast Liverpooli 3:0 kaotust poolfinaalseeria esimeses matšis Nou Campil Barcelonale võis ju enam vähem kindel olla, et Hispaania klubi on finaalis. Eriti kui arvesse võtta, et Liverpoolilt puudusid kaks tippründajat Roberto Firmino ja Mohamed Salah. Aga Anfieldil rallis Inglismaa klubi 4:0 võiduni! Kas see on kõigi aegeda tagasitulek? Vaatame üle.

Sergi Roberto tähistab 6:1 võiduväravat Paris Saint Germaini üle
Sergi Roberto tähistab 6:1 võiduväravat Paris Saint Germaini üle Foto: imago sportfotodienst / imago/Xinhua/Scanpix

4-väravaline vahe

• Paris Saint-Germain 4:0 Barcelona
  • Barcelona 6:1 Paris Saint-Germain

2016/17, 1/8 finaal

Hooajal 2016/17 sai Barcelonast Meistite Liiga ajaloos esimene meeskond, kes on kahe mängu kokku võttes välja tulnud 4-väravalisest kaotusseisust.

Luis Enrique juhendatav Barcelona oli pärast Pariisi hävingut šokis. Kataloonia meeskonna ümbersünd ja taastumine ehmatusest olid aga teisest maailmast. Sergi Roberto otsustav värav sündis üleajal ja 6:1 ning edasipääs kaheksa parema hulka oli tõsiasi. «Ma ütlesin talle, et mine kasti! Sa lööd ära,» meenutas Neymar. See mäng sai endale ka nime - La Remontada (tagasitulek hisp k - toim). Sergi Roberto ütles pärast 6:1 kolli löömist, et ta arvas, et tegemist on unenäöga:«Ma ei kuulnud midagi – ei varem ega hiljem pole ma sellist kõva kisa kuulnud!»

Liverpooli ründaja Mohamed Salah, peatreener Jürgen Klopp ja keskkaitsja Virgil van Dijk tähistavad suurvõitu. Foto: Xinhua / ZUMAPRESS.com / Scanpix

3-väravalised vahed

• Barcelona 3-0 Liverpool
  • Liverpool 4-0 Barcelona

2018/19, poolfinaal

Truu Anfieldi staadion on aegade jooksul näinud vägevaid jalgpallilahinguid, kuid midagi sellist, nagu teisipäeva õhtul, annab meenutada – Liverpooli tagasitulek oli sensatsiooniline! Barcelona oli juba pärast Lionel Messi kaht väravat möödunud nädalal Nou Campil, ühe jalaga finaalis. Kuid «punased» arvasid teisiti. Puudulikus rivistuses Liverpoolile andis lootust belglase Dicovk Origi varajane värav (7. mänguminutil). Teisel poolajal lisas Hollandi koondise poolkaitsja Georginio Wijnaldum kahe minutilise vahega (54. ja 56. minutil) kaks väravat ning 79. minutil lõi Origi veel ühe.

Edin Džeko koos tiimikaslastega pärast ajaloolist võitu Barcelona üle
Edin Džeko koos tiimikaslastega pärast ajaloolist võitu Barcelona üle Foto: CIAMBELLI/SIPA / CIAMBELLI/SIPA/Scanpix
  • Barcelona 4-1 Roma
  • Roma 3-0 Barcelona

2017/18 veerandfinaal

Bosnia ja AS Roma ründajal Edin Džekol ei jätkunud sõnu, et kirjeldada tunnet, mis teda valdas pärast kordusmatšis 6. minutil löödud juhtväravat. «See oli täiesti hull, seda pole võimalik sõnadesse panna. Me tegime seda siis, kui keegi meisse enam ei usukunud,» rääkis Džeko.

Tõepoolest, pärast Barcelonas saadud 1:4 kaotust oli AS Roma peale keeruline panustada. Kuid Džeko värav, Daniele De Rossi penalti ning Kostas Manolase 82. minuti pealöök kindlustasid tänu võõrsil löödud väravale edasipääsu.

• AC Milan 4-1 Deportivo La Coruña
  • Deportivo La Coruña 4-0 AC Milan

2003/04, veerandfinaal

«Imed juhtuvad siis, kui sa neid kõige vähem ootad,» rääkis Deportivo peatreener Javier Irureta pärast Milanos saadud 4:1 kaotust. AC Milani kodustaadionil San Sirol lõi avavärava muide Hispaania klubi.

Ja imed juhtusid. Kodumängus Estadio Riazoril juhtis Deportivo Walter Pandiani, Juan Carlos Valeróni ja Alberto Luque`i väravatest 3:0. Ning siis tuli vahetusmees Fran González ja lisas neljanda. Irureta, kes oli palvetanud võidu eest, võttis hiljem ette palverännaku Santiago de Compostelasse.