Järelvaadatav: vigastusest taastunud Klavan ei suutnud Cagliarit kaotusest päästa

Postimees Sport

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan naasis vigastuspausilt, kui Cagliari kaotas Itaalia jalgpalli Serie A 36. mängudevoorus kodus Rooma Laziole tulemusega 1:2.

Külalised asusid mängu juhtima 31. minutil, kui Lazio eest skooris endine Liverpooli mängija Luis Alberto. Aastatel 2013-2016 Liverpooli hingekirja kuulunud, kuid sealses Premier League’is vaid üheksa mängu kirja saanud ja palju Hispaanias laenul viibinud Alberto andis Lazio teisele väravale resultatiivse söödu, kui võrku sahistas Joaquin Correa.

Leonardo Pavoletti lõi esimesel üleminutil Cagliari eest ühe värava tagasi, kuid järelejäänud ajaga võõrustajad viigiväravat lüüa ei suutnud. 33-aastane Klavan mängis kaasa algusest lõpuni ning jäi paaril korral silma ka suurepärase tsenderdusoskusega, ent meeskonnakaaslased ei suutnud eestlase täpseid sööte tabamusteks realiseerida.

Kui Cagliari jätkab 40 punktiga 20 meeskonna konkurentsis 12. kohal, siis Lazio heitleb endiselt eurokoha nimel. Hetkel asub Lazio 58 silmaga seitsmendal tabelireal. Liigahooaja lõpuni jääb pidada kaks vooru.

Enne mängu:

Klavani eelmine liigamäng pärineb 20. aprillist, kui ta kuulus koduplatsil Cagliari algkoosseisu 1:0 võidumängus Frosinone üle, ent eestlane vahetati 61. minutil vigastuse tõttu välja. Seejärel pidas Cagliari võõrsilmängud AS Roma ja Napoliga, saades vastavalt 0:3 ja 1:2 kaotused. Klavan nendes mängudes Cagliari koosseisu ei kuulunud.

Cagliari asub kolm vooru enne Serie A hooaja lõppu liigatabelis 40 punktiga 12. kohal, edestades Fiorentinat parema väravate vahega, kuid eesolevad Sassuolo ja SPAL jäävad vaid kahe silma kaugusele. Lazio heitleb eurokoha nimel, olles 59 punktiga kuuendal tabelireal.