Spordikooli korvpallipoistel on käsil olulised jõuproovid

Merly Raudla
Kõik 40 minutit platsil viibinud Martin Laandu (palliga) sai hakkama kaksikduubliga, visates 15 punkti ja hankides 18 lauapalli. Foto: Meelis Meilbaum

Rakvere Spordikool / Tarva U16 poisid langesid Eesti noorte korvpalli meistrivõistluste play-off- mõõduvõttudel konkurentsist, U18 noormehed pidasid ägeda lahingu.

Kuni 16-aastaste noormeeste võistkond, kes oli veerandfinaali avamängus vandunud alla Rapla Korvpallikoolile, pidi sama vastase paremust tunnistama teiseski vastasseisus ning langes edasisest konkurentsist välja.

Koduste poolehoidjate ees peetud teises matšis olid kaotusenumbrid laupäeval 81:89 (38:48). Võõrustajate seast kogunes Kristjan Kroosi arvele 21 ja Marko Kuhi lisas 20 punkti.

Kaks aastat vanemate ehk kuni 18-aastaste poiste esimene veerandfinaalmäng Tartu Ülikooli Korvpallikooliga kujunes samuti haaravaks.

Paraku lahkusid sellestki kohtumisest võidumeestena vastased: tartlased olid pühapäeval Rakvere Rahu hallis paremad 66:62 (22:39).

Väljakuperemeestele sai saatuslikuks teine poolaeg, mille tartlased kallutasid enda kasuks enam kui paarikümne punktiga (44:23).

Kristo Tammiksaar viskas rakverlaste kasuks 18 punkti, kõik 40 minutit platsil viibinud Martin Laandu sai hakkama kaksikduubliga, tuues meeskonna arvele 15 punkti ja hankides 18 lauapalli.

Edasipääsuks on vaja koguda kaks võitu, teine mäng peetakse neljapäeval Tartus.

Kristjan Kroosi (palliga) arvele kogunes 21 punkti.