Sander Pritsik võistles maailma parimatega

Merly Raudla
Sander Pritsik jäi maailmameistrivõistluste tulemustega rahule.
Sander Pritsik jäi maailmameistrivõistluste tulemustega rahule. Foto: Reigo Teervalt

Suusaorienteerumisega tuntust kogunud Rakvere gümnaasiumi 11. klassi õpilane Sander Pritsik näitas möödunud nädalal Otepääl peetud koolinoorte maailmameistrivõistlustel head minekut ja stabiilsust ka orienteerumisjooksus.

Tihedas konkurentsis saavutas Pritsik 68 osaleja seas tavarajal 13. koha. Kaks päeva hiljem parandas noormees tulemust veelgi ning pälvis lühirajal 11. koha.

“Olen oma sooritustega väga, väga rahul, sest ülitihedas konkurentsis suutsin oma tulemuse ära teha ning tulla kõrgele kohale,” kõneles Pritsik ja lisas, et võistluse ettevalmistuse tegi keeruliseks see, et väga vähe jäi aega hea jooksu- ja orienteerumisvormi saavutamiseks. Alles märtsi lõpus lõppes suusahooaeg, siis oli vaja kuu ajaga heasse vormi jõuda.

Pritsik tõdes, et mõlemal distantsil tulid väikesed eksimused siiski sisse. Hoolimata sellest oli tulemus hea.