Fotod: Katrina Lehis kaotas GP-etapil valitsevale maailmameistrile, aga jõudis poodiumile

Kris Ilves
Katrina Lehis Cali GP-etapi autasustamisel.
Katrina Lehis Cali GP-etapi autasustamisel. Foto: Pavía / Bizzi Team

Kolumbias Calis toimunud epeevehklemise GP-etapil saavutas Eesti sportlastest parima tulemuse valitsev Euroopa meister Katrina Lehis, kes jõudis poolfinaali ja sai kolmanda koha. Julia Beljajeva langes konkurentsist 1/16-finaalis ning Veronika Zuikova, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu piirdusid pühapäeval ühe matšiga.

Poolfinaal:

Maailma edetabelis kaheksandal kohal asuv Lehis jäi valitseva maailmameistri ja maailma pingereas hetkel neljandal kohal oleva Mara Navarria (Itaalia) vastu 2:6 kaotusseisu. Kuigi Lehis jõudis seisul 4:6 ja 5:7 kahe torke kaugusele, ei suutnud ta kaotusseisust välja rabeleda ning kaotas poolfinaali 10:15, aga saavutas poodiumikoha.

Mullu Hiinas toimunud maailmameistrivõistlustel kaotas Lehis samale vastasele veerandfinaalis 9:15.

• Katrina Lehis – Mara Navarria (Itaalia) 10:15
Katrina Lehis on tõusnud Eesti naiskonna selgeks liidriks.
Katrina Lehis on tõusnud Eesti naiskonna selgeks liidriks. Foto: Pavía / Bizzi Team

Veerandfinaal:

Lehis alustas veerandfinaali itaallanna Federica Isola vastu suupäraselt, kui asus matši 5:1 juhtima, kuid järgmised viis torget tegi vastane, kes haaras 6:5 juhtohjad. Lehis sai seejärel kahetorkelise eduseisu 8:6 peale ja rohkem Isola viigiseisuni ei jõudnud. Hoopis vastupidi: Eesti esinumber kasvatas eduseisu ja võitis lõpuks matši 15:8.

• Katrina Lehis – Federica Isola (Itaalia) 15:8
Katrina Lehis koos treener Helen Nelis-Naukasega.
Katrina Lehis koos treener Helen Nelis-Naukasega. Foto: Pavía / Bizzi Team

Kaheksandikfinaal:

Lehis haaras lõuna-korealanna Sera Songi vastu kohe algul kahetorkelise eduseisu, kuid kolmeminutilise matši järel oli see 5:4 peale kahanenud. Song oli sisuliselt kogu matši ühe-kahe torke kaugusel, kuid viigini ta ei jõudnud. Lõpus hakkas Song aga rohkem riskeerima ja see mängis trumbid kätte Lehisele, kes sai 15:12 võidu ja tagas koha veerandfinaalis.

• Katrina Lehis – Sera Song (Lõuna-Korea) 15:12

1/16-finaal:

Lehis sai Venezuela vehkleja Lizzie Asise üle 15:10 võidu ning jõudis ainsa Eesti sportlasena järgmisesse ringi, sest siin lõppes Beljajeva turniir, jäädes sama skooriga alla itaallannale Giulia Rizzile.

• Katrina Lehis – Lizzie Asis (Venezuela) 15:10
  • Julia Beljajeva – Giulia Rizzi (Itaalia) 10:15

1/32-finaal:

Kui Lehis sammus kindla 15:8 võiduga ukrainlanna Anastassija Spasi üle järgmisesse ringi, siis Beljajeva sai napi 15:14 võidu ameeriklanna Isis Washingtoni üle. Veronika Zuikova jäi ühe torkega alla kuuenda asetusega ameeriklannale Kelley Hurleyle. Ühetorkelise kaotuse sai ka Kuusk, tunnistades itaallanna Alberta Santuccio paremust. Kirpu kohtus maailma esinumbri, Hong Kongi vehkleja Man Wai Vivian Kongiga ja kaotas 12:15.

• Katrina Lehis – Anastassija Spas (Ukraina) 15:8
  • Julia Beljajeva – Isis Washington (USA) 15:14
  • Veronika Zuikova – Kelley Hurley (USA) 14:15
  • Kristina Kuusk – Alberta Santuccio (Itaalia) 10:11
  • Erika Kirpu – Man Wai Vivian Kong (Hong Kong) 12:15