Pärnakad tõid murdmaajooksu Eesti meistrivõistlustelt kolm autasu

Märt Pilme
, reporter
Karl Mäe poodiumi kolmandal astmel.
Karl Mäe poodiumi kolmandal astmel. Foto: EKJL

Järvakandis murdmaajooksu Eesti meistrivõistlustel krooniti täiskasvanutest meistriks Liina Tšernov ja Olavi Allase. Kõikide vanuseklasside peale tuli Pärnu hõbe ja kaks pronksi.

Neljakilomeetrine meestejooks algas Allase ja pärnaka Karl Mäe vedamisel: nad panid korraliku tempo peale ja läbisid esimese kilomeetri 2.44ga. Siis püüdis liidrid kinni Leonid Latsepov ja finišijoon ületati järjestuses Allas (aeg 11.39), Latsepov (11.44) ja Mäe (11.49). Naistest võitis Eesti meistri tiitli Liina Tšernov (13.28).

U16 neidudest läbis 1,5kilomeetrise distantsi kõige kiiremini Carmen Rääk (SK Maret-Sport), kelle võiduajaks mõõdeti 5.34. Teiseks tuli Merili Tiik (Pärnu Kalevi KJK) 5.40ga ja kolmas oli 5.49ga Ketlin Kõiv (Rapla JK).

Kõige nooremas ehk U14 vanuserühmas jooksid nii poisid kui tüdrukud kilomeetri. Tüdrukutest võitis Hedi Andre (SK Elite Sport; 3.18), kes edestas Etriin Etverki (KJK Vike; 3.22) ja Viola Hambidge'it (SK Altius; 3.24).