Märt Pilme
, reporter

Pealinnas algasid Eesti meistrivõistluste pronksimatšid, kui TalTech võõrustas kodusaalis Pärnu Sadamat. Klubi ajaloo esimest medalit jahtiv Pärnu võitis avalahingu 75:68.

Kolme võiduni mängitava seeria avamatšis saatis peatreeener Heiko Rannula algrivistuses platsile Henri Wade-Chatmani, Saimon Suti, Mihkel Kirvese, Demetre Riversi ja Justin Alstoni. Tavapärane algviisik töötas hästi, viie minutiga juhiti 11:5. Siis said hoo sisse TalTechi lootsi Rait Käbini hoolealused, kes võitsid avaveerandi 20:16. Teisel veerandajal jätkus võrdsete heitlus ja pikemale pausile läksid suvepealinlased 33:31 eduseisus.

Riietusruumist naasid paremini pärnakad, kes said veerandi keskel kaheksaga ette. Ehkki statistilised näitajad olid kahel tiimil üsna võrdsed, olid mõlemad hädas visetega (Pärnu tabavusprotsent 40, TalTechil 31). Pealinlased olid kolmeseid sisse saanud 20st kaks, pärnakad seitsmest kolm. Kuigi Pärnu edu kasvas kolmandal veerandajal kahekohaliseks, algas otsustav periood pea nullist: 54:51 Sadamale.

Viimasel veerandajal juhtis kord üks, kord teine: TalTech hakkas kaugviskeid tabama, Pärnu domineeris lauavõitluses, ent kaotas sagedamini palli. Kolm järjestikust korvi andis Pärnule neli minutit enne mängu lõppu kuuepunktise edumaa, ent Jaan Puideti "hull kolmene" rünnakuaja viimasel sekundil vähendas vahe taas ühe korvini.

Viimane mänguminut algas Pärnu 72:68 juhtimisel. Kaitses saadi pall kätte ja rünnakul pani mänguvahendi korvi Alston (74:68). Seejärel viskas Puidet kolmese ässa ja lõppseisu vormistas Kirves vabaviskejoonelt.

Üleplatsimees oli 21 punktiga Rivers. Alston ja Kirves lisasid 11, Rannar Raap kümme silma. Kirves noppis 11 lauapalligi. TalTechi resultatiivsemad olid Levi Martin Giese 16 ja Puidet 12 punktiga.

Kaheksat mängijat kasutanud Rannula tunnistas mängujärgses intervjuus, et meestel olid pinged peal. "Esimene poolaeg oli rünnak krambis, teine poolaeg saime kaitses paremini hakkama. Täna jäi varu nii siin kui seal," võttis ta heitluse kokku ja avaldas lootust, et kordusmängus toetab kodupublik omasid maruliselt.

Seeria teine matš tuleb kolmapäeval Pärnus, kolmas reedel pealinnas.