Väge täis: Tarvas krooniti Eesti esiliiga korvpallimeistriks

Margus Martin
Meeskonnale RSK Tarvas olid nädalalõpu kahel päeval Viimsis peetud Eesti esiliiga korvpalli meistrivõistluste finaalturniiril toeks arvukad toetajad. Mõistagi tegid võidumehed tänutäheks fännidega ühispildi. Foto: Ain Liiva

Kaks aastat Eesti meistriliiga tasemel korvpallist eemal olnud Rakvere palluritel avaneb võimalus sinna naasta – RSK Tarvas alistas tänavuste esiliiga meistrivõistluste finaalis KA Tallinna Kalev / TLÜ 97:87, kirjutab Rakvere Korvpall.

Samad meeskonnad selgitasid möödunud hooajal Eesti teise liiga võitja ja sarnaselt tänavusega saatis ka tookord edu Lääne-Viru maakonna korvpalli lipulaeva.

Tarvas alustas seekordset kohtumist enesekindlalt, tabades ridamisi kaugviskeid. Korviderohke avapoolaja järel mindi puhkama treenerite tandemi Juris Umbraško ja Madis Putko juhendatavate rakverlaste 56:47 eduseisul.

Selleks ajaks olid Tarva mängijad tabanud lausa 11 kaugviset, millest omakorda neli oli läbi korvirõnga saatnud meeskonna kapten Mihkel Kurg.

Teisel poolajal jätkus mäng põhiturniiri valitseja dikteerimisel. Kolmanda veerandaja lõppedes oli Tarva eduseis juba 80:66.

Ent otsustaval, neljandal veerandajal läks põnevaks. Randel Rainer Lille tabas väsimuse märke ilmutanud rakverlaste kasuks sel perioodil esimese korvi seisuks 82:73, kui mänguaega oli tiksunud viis ja pool minutit.

KA Tallinna Kalev / TLÜ pingutused viisid neid veel isegi nelja punkti kaugusele (84:80), kuid lõplikult läänevirulasi murda ei suudetud. Tarvas saavutas teenitud võidu ja ühes sellega pääsme tulevaks hooajaks meistriliigasse. Kas seda võimalust ka kasutatakse, näitab lähitulevik.

Võitjate tulemuslikumana viskas ühtlasi mängu parimaks tunnistatud Kristo Saage 24 punkti. Seejuures oli tagamängija vabaviskejoonel ilmeksimatu, tabades kõik 17 vabaviset. Lisaks kogunes tema arvele kaheksa lauapalli ja kaheksa korvisöötu.

Janis Vahter toetas kaaslasi 18 punktiga, Renato Lindmets ja Cristo Kens viskasid kumbki 14 ja Mihkel Kurg 12 punkti.

Finaalturniiri kõige väärtuslikuma mängija tiitli pälvis 34 minutit platsil rassinud Lindmets, kel on täna topeltpidupäev, sest keskmängijal täitus ühtlasi 35. eluaasta.

Hõbedaste kalevlaste rivistuses kerkis resultatiivsemaks Devonte Devon Brown 25 punktiga. Meeskonna parimaks valiti aga finaalis 24 punkti visanud ja seitse lauapalli hankinud Martin Jurtom.

Esiliiga meistrivõistluste pronks kuulus tänavu KK Viimsi/Noto meeskonnale, kes alistas otsustavas kohtumises G4S Noorteliiga 97:80 (49:42).