Martin Müürsepp peatreeneri tööst: käib pidev võitlus iseendaga

Ville Arike
Martin Müürsepp ei hoia väljaku ääres emotsioone kokku.
Martin Müürsepp ei hoia väljaku ääres emotsioone kokku. Foto: Tairo Lutter

Oleme Eesti omaaegset parimat korvpallurit Martin Müürseppa harjunud sel kümnendil nägema abitreeneri rollis – küll ühe, küll teise pealiku kõrval. Ent tänavuse hooaja keskel visati ta vette ning tal tuli Tallinna Kalev/TLÜd ise vedama hakkama. Teisipäeval tüüris ta klubi esimest korda Eesti liigas finaali ja ka medalile.

Kalev alistas TalTechi võõrsil 97:92 ja jäi seerias peale 3:0. Kui arvestada ka eelnenud veerandfinaalmatši Tartu Ülikooliga, saadi juba kuues võit järjest! See ei saa olla juhuslik. «Väikese» Kalevi mängupildis ongi näha Müürsepa suunavat kätt, sest omad trumbid kasutatakse ära ja nõrkustest püütakse lahti saada. TalTech juhtis veel 80:68, kuid kaotas lõpuveerandi 12:29.

Klandorf: Müürsepp on muutunud sõnakamaks

Müürsepp istub tehnikaülikooli spordihoones paarkümmend minutit pärast mängu lõppu rahulolevana siinkirjutaja kõrvale. Seekord ei saa hakkama selle kõige tüütuma küsimuseta. Mis tunne on jõuda kõigest mõni kuu peatreeneriametit pidanuna Eesti liigas finaali?!