Postimees Sport

Eesti meeste jäähokikoondis kaotas Tondiraba jäähallis peetaval jäähoki MMi I-divisjoni B-grupi turniiri kolmandas kohtumises Jaapanile 2:5 (1:4, 0:0, 1:1).

sJaapan läks kohtumist arvulises ülekaalus visatud väravast, kui juba 44. sekundil oli täpne Kazuma Iwamoto. Eesti sai kiiresti mängu tagasi, sest kolm minutit hiljem viskas Eduard Slessarevski viigivärava.

Jaapan läks uuesti mängu juhtima üheksandal minutil, kui Ryo Hashiba kasutas ära taaskord arvulise ülekaalu. 3:1 värava, mis sündis samuti arvulisest ülekaalust, lõi Yushiroh Hirano ning kolmandiku lõpus tegi seisuks 4:1 Kotaro Yamada.

Teisel kolmandikul väravaid ei löödud, kuid kolmandal kasvatas Jaapani eduseisu neljaväravaliseks Kohei Sato. Eesti viimase värava lõi arvulises ülekaalus Riho Embrich. Tegu oli alles teise ülekaaluga, mille Eesti sel turniiril väravaks suutis vormistada.

Enne mängu:

Eestlased on seni teeninud ühe kaotuse ja ühe võidu. Kui pühapäeval peetud avakohtumises kaotati pärast tulemusega 3:3 lõppenud normaal- ja lisaaega karistusvisetega 3:4 Rumeeniale, siis esmaspäeval võideti skooriga 4:1 Hollandi koondist.

Jaapan alustas MM-turniiri 3:2 võiduga Ukraina üle, kuid jäi teises matšis numbritega 2:3 alla Rumeeniale.

Tabeliseis kahe vooru järel: 1. Poola 6 punkti, 2. Rumeenia (5), 3. Eesti (4), 4. Jaapan (3), 5. Ukraina (0), 6. Holland (0).