Pärnu Sadam kaotas Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria teises lahingus BC Kalev/Cramole 62:102.

Avamängus osutasid pärnakad kalevlastele visa vastupanu, jäädes Eesti esiklubile alla vaid kuue silmaga. Tänagi alustasid nad hästi, kui seitsme minuti järel juhtisid 17:15. Siis said Donaldas Kairyse hoolealused kaitse pidama ja võitsid avaveerandi 22:17.

Teise veerandaja alguses haaras VTB Ühisliigas ajaloolise play-off'i koha kindlustanud Cramo juhtohjad ja kalevlaste skoor oli juba kahekohaline. Pärnu teenis Siim-Markus Posti vabaviskest perioodi esimese punkti alles siis, kui teist veerandaega jäi mängida 6.30, ehk pärnakad ei visanud üle kuue minuti ühtki korvi. Ehkki kalevlased pääsesid veerandaja keskel pea 20 silmaga ette ja näis, et mäng läheb käest, mindi pikemale pausile Cramo 47:35 eduseisus. Kairys polnud hoolealuste poolajalõpuga teps mitte rahul ja uuris nägu krimpsutades statistikat.

Kalevi loots tegi poolajapausil vist kurja häält, sest riietusruumist naasnuna oli tema hoolealuste hoiak hoopis töisem. Kiirelt venitasid nad vahe taas pea 20 silmani, ent Demetre Riversi kaks kolmest tõid Pärnu mängu tagasi. Selle peale võttis Kairys aja maha. "Te pole enam keskkoolis! Te ei saa selliseid vigu lubada!" viitas Kalevi peatreener puudulikule kommunikatsioonile, mistõttu Pärnu leegionär sai nii vabalt kolmeseid loopida. Veerandi lõpus ei mürtsunud enam Pärnu fännide trumm ja Kairyse nägu läks naerule: Kalev juhtis 24 punktiga: 74:50.

Viimasel perioodil paisus vahe 30punktiseks ja mäng oli tehtud.

Pärnu tiimist kogusid kahekohalise punktisumma Rivers (21) ja Mihkel Kirves (14). Kalevi suurim korvikütt oli 18 silmaga Chavaughn Lewis.

Cramol avaneb võimalus kolme võiduni mängitav seeria lõpetada homme kodusaalis. Teises poolfinaalis müttavad TalTech ja Tallinna Kalev/TLÜ,  viimasena mainitu juhib mängudega 2:0.