Motomehed võitsid avaetapil kolm poodiumikohta

Joel Kukk
Pärnu motoklubi tulevikulootus Jörgen-Matthias Talviku maitses Karksi-Nuia rajal MX2-klassis võidurõõmu. Foto: MX Mania

Motokrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste avaetapil kihutas Karksi-Nuia rajal üle 100 sportlase, kes selgitasid paremuse seitsmes masinaklassis. Pärnumaa võidusõitjad võitsid kaks esikohta ja ühe teise auhinna.

Kõige võimsamate tsiklite, MX1-klassi esimeses sõidus pidi Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas tunnistama MM-karussellil tiirleva Tanel Leoki (Sõmerpalu MK) nappi paremust ja kolmandaks tuli Gert Krestinov (Motoextreme). Teises sõidus haaras Kullas liidrikoha, kuid kukkus ühel suurel hüppel ja pidi võistluse katki jätma. Kahe sõidu kokkuvõttes mahtusid pjedestaalile Leok, Krestinov ja Karel Kutsar (Estonian Express Racing). Kullas teenis avaetapil üheksanda koha punktid ja Paikuse klubi esindav Hendrik Talviku oli 12.

MX2-klassis nautis Karksi-Nuias võidurõõmu Pärnu motoklubi värvides kihutav Jörgen-Matthias Talviku. Võitja onupoeg Tamur Talviku (Paikuse MK) lõpetas krossi neljandal kohal, Rogert Room (Paikuse MK) oli kümnes ja Marek Künnapas (Pärnu MK) sai 12. koha. 125 ccm masinaklassis võitis etapi Tihemetsa motoklubi sportlane Sampo Rainio, Pärnu klubi noormees Mattias Graumann oli kahe sõidu kokkuvõttes üheksas.

Juunioride 85 ccm klassis oli kiireim Tristan Uiga (Motoextreme). Pärnu motoklubi tulevikulootus Joosep Pärn kihutas teise auhinna vääriliselt ja Rommi Semenov sai kirja 16. tulemuse. Veteranide võistlusel oli Paikuse klubi sõitja Aivo Rabbi meie parimana viies ja pärnakas Margo Meritsale kuulus kaheksas koht.

Hobisõitjatest tuli Sander Luik (Pärnu MK) neljandaks ja Danel Dreving (Paikuse MK) oli seitsmes. Pärnu klubi esindavad Rauno Saia ja Holger Värk said vastavalt 13. ja 14. koha ja Ilja Babenko Tihemetsast jõudis finišisse 31ndana.

Motokrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp sõidetakse järgmisel nädalavahetusel Lätis Apes.