Rakvere Tarvad korraldasid JK Järvele õuduste laupäeva

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Teisel poolajal, kui mäng ootamatult JK Järve kahjuks pöördus, ei suutnud Kohtla-Järve meeskonna mängu õige ree peale tagasi suunata ka mitmete varasemate mängude kangelased kolumialane Mosquera ega brasiillane Sousa. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Eesti jalgpalli esiliigas poolteist kuud võidult võidule sammunud Kohtla-Järve JK Järve murdsid laupäeva õhtul maha Rakvere Tarvad, kes võitsid uskumatu stsenaariumiga kulgenud mängu 3:2.

JK Järve jaoks algas mäng tänavu kesiselt hooaega alustanud Rakvere Tarvase vastu nende koduväljakul paremini, kui oleks osanud soovidagi.

Juba 3. minutil teenis JK Järve penalti, mille realiseeris Raivo Saar, kellele see oli juba seitsmes värav sel hooajal. Veelgi olulisem oli, aga, et kohtunik saatis punase kaardiga platsilt ära Tarvase mängija Mehis Vahero.

Oli põhjendatud ootus, et Tarvase puur lüüakse juba avapoolajal palle täis ja mängu saatus on varakult selge. Nii aga ei läinud. Samuti oma seitsmenda väravani sel hooajal jõudnud brasiillase Sousa tabamus 36. andis JK Järve vaheajaks siiski kindlustunnet, et Rakverest kolme punkti võtmiseks tuleb teine poolaeg lihtsalt lõpuni mängida: tablool 2:0 edu, vastastel platsil üks mees vähem ja pealegi oli vastane sel hooajal kuuest mängust kaotanud viis.

Sellised  teadmised valmistasid seekord aga karuteene, mis pöördus teisel poolajal JK Järve jaoks košmaariks. Kui õuduste tuba on Rakveres linnuses, siis selleks laupäeva õhtuks oli see spetsiaalselt JK Järve jaoks toimetatud Rakvere staadioni kunstmurule. Halastamatu timuka rollis oli Rakvere Tarvas hing Joonas Ljaš. 51. ja 60. minutil löödud väravatega seadis ta tabloole viigi ja kümme minutit enne normaalajal lõppu viis penaltist ka oma meeskonna ette.

JK Järve rünnakud jooksid samas kõik liiva. Matši käigu ootamatu muutus tekitas närvilisust ja järgemööda hakkas kohtuniku nii kollane kui punane kaart sähvima ka Kohtla-Järve mängijate silme ees. 79. minutil pidi teise kollase tõttu riietusruumi jalutama Jevgeni Malahhov. 86. minutil sai sama osaks Roman Svidovitšile.

Kõik, mis sai JK Järve jaoks teisel poolajal rappa minna, rappa ka läks.

Rakvere Tarvas võttis pärast mängus sotsiaalmeedias toimunu aga kokku nõnda:  "See mäng oli Tarva kullafondi materjal ning testament sellest, et kunagi ei tohi alla anda."

Mängu protokoll

Rehabiliteerimisvõimalus on JK Järvel neljapäeval, 2. mail kell 19, mil Ahtme gümnaasiumi kunstmurul tuleb vastu Tallinna Legion, kes on võitnud kõik 8 senipeetud kohtumist ja edestab teist kohta jagavat Kohtla-Järvet kuue punktiga.