Zenit võitis ja Kalev/Cramo kohtub play-off'is Unicsiga

Toimetas Ville Arike
Hetk hilujuti Tallinnas peetud mängust Kalev/Cramo - Kaasani Unics,
Hetk hilujuti Tallinnas peetud mängust Kalev/Cramo - Kaasani Unics, Foto: Tairo Lutter

Korvpalli VTB Ühisliigas alistas Peterburi Zenit Nur-Sultani Astana lisaajal 103:95 ning see tähendab BC Kalev/Cramole põhiturniiril 7. kohta ja veerandfinaalmatši Kaasani Unicsiga.

Põhiturniiril kaotas Kalev Unicsile mõlemad mängud: kodus 95:107, kuid võõrsil vaid 74:76. Seejuures sai Martin Dorbek Kaasanis viimasel sekundil võimaluse, kuid raskelt positsioonilt sooritatud potentsiaalne võiduvise ei tabanud.

Kalev vajas kuuendaks tõusmiseks Astana võitu. Palju sellest puudu ei jäänud, sest Kasahstani klubi suutis mängu viia lisaajani, normaalaeg lõppes 87:87. Mõlemal meeskonnal oli viimasel minutil võiduvõimalusi, kuid kasutada neid ei suudetud. Lisaaega valitses aga selgelt kodus mänginud Zenit, kes tõusis tänu kaheksapunktilisele võidule viiendaks ja lükkas Astana kuuendaks.

Võitjate resultatiivsemad olid Codi Miller-McIntyre 20 ja Jalen Reynolds 15, kaotajaist Michael Jenkins 20 ja Kenneth Horton 19 punktiga.

Esikaheksa: CSKA 22 võitu ja 4 kaotust, Unics 20-5, Himki 19-6, Lokomotiv-Kuban 17-8, Zenit 15-11, Astana 15-11, Kalev 14-12, Nižni Novgorod 13-12. Kui homme Minski Tsmokit võõrustav Nižni ka püüab Kalevi kinni, jääb Eesti klubi tabelis ettepoole tänu 2:0 edule omavahelistes mängudes.

Veerandfinaalis kohtuvad CSKA - Nižni, Unics - Kalev, Himki - Astana ja Kuban - Zenit.