Märt Pilme
, reporter

Kolme võiduni mängitavas Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avamatšis osutas Pärnu Sadama korvpallimeeskond visa vastupanu riigi esiklubile BC Kalev/Cramole.

Tallinna Kalevi spordihallis ehk võõral väljakul mänginud pärnakad võitsid avaperioodi (21:19) ja olid eduseisus poolajakski (41:40). VTB Ühisliigas ajaloolise play-off'i koha kindlustanud kalevlased panid paremuse maksma kolmandal veerandajal, mis võideti 30:13. Ehkki suvepealinlased jäid 16 silmaga taha, sunniti vastaseid lõpuvileni pingutama, sest viimane periood võideti omakorda 31:21. Lõppskoor 91:85 Kalevile.

Pärnu poolel tegi efektiivse partii Henri Wade-Chatman, kes lajatas 31 silma, võttis neli lauapalli ja jagas niisama palju resultatiivseid sööte. Mihkel Kirves panustas 15 ja Demetre Rivers kümne silmaga.

Kalevi eest oli hoos Arnett Moultrie, kes viskas 30 silma. Maxim Salash lisas 12 minutiga 20 punkti.