Kontaveit: et mind võita, peab vastane näitama oma parimat mängu (1)

Indrek Raudkivi
Anett Kontaveit on Stuttgardis näidanud väga enesekindlat mängu
Anett Kontaveit on Stuttgardis näidanud väga enesekindlat mängu Foto: Thomas Kienzle / AFP/Scanpix

Stuttgardi tenniseturniiril alistas Anett Kontaveit teise ringi kohtumises venelanna Anastassia Pavljutšenkova 6:3, 6:2 ning pääses veerandfinaali.

Kontaveit alustas tugevate servide ja agressiivse mänguga ning murdis kaks esimest Pavljutšenkova pallingugeimi. Seisul 4:0 murdis venelanna küll Eesti esireketi pallingu ja mäng näiliselt võrdsustus, kuid Kontaveit suutis oma järgmised pallinguid hoida. Tasuks 6:3 setivõit.

«Alustasin mängu hea energiaga. Matši olulisemad punktid mängisin seisul 5:3 ja 15:40 Pavljutšenkovale. Äärmiselt tähtis, et suutsin selle geimi endale hoida,» ütles Kontaveit pärast mängu.

Teises setis jätkus võrdset mängu venelanna eduseisuni 1:2, seejärel võitis matšis koguni seitse serviässa põmmutanud Kontaveit viis geimi järjest ja kindlustas endale pääsu veerandfinaali.

«Iga võit lisab enesekindlust. Olen väga rahul kuidas asjad on pärast Ameerika turniire arenenud,» rääkis Kontaveit.

Tenniseekspert Margus Uba arvas, et Saksamaal enesekindlat mängu näitavale Kontaveidile oleks äärmiselt magus veerandfinaalis Karolina Pliškova vastu revanš võtta. Mäletatavasti jäi ta mullu Pliškovale Stuttgardis alla poolfinaalis.

«See on alles liivahooaja algus. Kontaveit on Stuttgardis kahes matšis olnud enesekindlus ise. Arvan, et kõik naised, kes kaheksa hulka jõuavad, on võimelised ka turniiri võitma. Kaasarvatud Anett,» ütles Uba.

Kontaveit lõi mängus seitse pallinguässa Pavljutšenkova ühe vastu. Topeltvigu tegi meie tennisepiiga kolm, venelanna kaks. Kuigi esimese servi õnnestumisprotsent oli Kontaveidil suhteliselt madal, vaid 54, kogus ta matšis 57 punkti, samal ajal kui Pavljutšenkova vaid 36. Eraldi väärib väljatoomist Kontaveidi kindlus vastase murdepallide mängimisel. Venelanna suutis realiseerida seitsmest võimaluset vaid ühe.

Eestlanna kohtub Viktoria Azarenka (WTA 61.) ja Karolina Pliškova (WTA 4.) vahelise matši võitjaga. Kontaveidi veerandfinaalvastane selgub täna hilisõhtul.

«Selleks, et veerandfinaalis võita pean näitama oma parimat mängu, kuid ka vastane, olgu see siis Azarenka või Pliškova, peab näitama oma parimat mängu, et mind võita,» sõnas Kontaveit.