Eesti segapaar nüpeldas Saksamaad ja jõudis MMil play-off'i!

Toimetas Ville Arike
Marie Turmann ja Harri Lill täitsid miinimumülesande ja jõudsid 16 parema hulka. Foto: Maailma kurlinguföderatsioon

Norras Stavangeris peetaval segapaariskurlingu MMil alistasid Marie Turmann ja Harri Lill viimases alagrupimängus Saksamaa 8:3 ja kindlustasid pääsu play-off'i.

Turmann ja Lill tegid käesoleva võistluse parima partii, andmata vastastele väiksematki võimalust. Sakslased ei suutnud kuidagi oma viimase viske eelist ära kasutada ja Eesti võitis ühe vooru teise järel. Neli esimest vooru lõppesid võrdse tulemusega 1:0, viies suisa 3:0, kokku näitas tabloo 7:0 ja mäng oli tehtud.

Eesti kogus D-alagrupis 6 võitu ja 1 kaotuse ja see tõi esikoha, sest Šotimaa alistas lisavoorus Norra 7:6. Nii Eesti, Norra kui ka Šotimaa lõpetasid võrdselt 6 võiduga, nn T-visete põhjal reastutakse toodud järjestuses.

MMil osaleb 48 võistkonda, play-off'i pääseb neist kolmandik ehk 16 tükki. Kellega Eesti kaheksandikfinaalis kohtub, selgub õhtul, mil kõigi alagruppide mängud saavad peetud. Kaheksandik- ja veerandfinaalid peetakse Stavangeris homme, poolfinaalid ja finaal laupäeval.

16 parema hulka pääsemisega tagas Eesti ühtlasi koha järgmise aasta MMi A-divisjoni, kus jagatakse välja esimesed 2022. aasta Pekingi taliolümpia kvalifikatsioonipunktid.