Postimehe aruanne: Kalev pidi pooliku koosseisuga Lokomotiv-Kubani «kahel korral» võitma

Ville Arike
, reporter

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond alistas VTB Ühisliiga põhiturniiri viimases mängus Krasnodari Lokomotiv-Kubani 81:76 ja väldib play-off’is Moskva CSKAd!

Seitsmendal kohal asuv Kalev lõpetab hooaja 14 võidu ja 12 kaotusega. Sama saldoni võib jõuda Nižni Novgorod, kes aga jääb omavaheliste mängude arvestuses Kalevile igal juhul alla. Kui Peterburi Zenit kaotab laupäeval kodus Nur-Sultani Astanale, lõpetab temagi 14 võiduga ja Kalev tõuseb Piiteri tiimi ette kuuendaks! Postimees võtab Rocca al Mare suurhallist kokku, miks läksid sündmused täna just nii ja mitte teisiti.

Kubani poolik koosseis. Krasnodari meeskond oli pühapäeval Peterburis saadud 94:78 võiduga kohaliku Zenidi üle kindlustanud 4. koha ehk veerandfinaalis koduväljakueelise. Sellega on tiimi põhihooaja lõpu eesmärk täidetud ning kaks eakamat mängumeest, 33-aastased Dorell Wright ja Vitali Fridzon saadeti koju. Seal on veel üks vigastust raviv põhimees, Venemaa koondise mängujuht Dmitri Hvostov.

Kubani peatreener – juba kolmas tänavuse hooaja jooksul! – Bob Donewald jättis lisaks täna pingile Mateusz Ponitka, Dmitri Kulagini ja Moustapha Falli. Seega ei osalenud külalistel kuus tavapärast põhitegijat. Mängitati mõndagi meest, kes muidu ei mahu koosseisugi, näiteks meeskonna presidendi Andrei Vedištševi poega Zahhari.

Kõik eelpool toodu ei vähenda mõistagi Kalevi võidu väärtust. Ning tasub meenutada, et sügisel alistas Kalev Kubani võõrsil 85:80 seisus, kus vastane mängis täiskoosseisus.

Mäng, mida tuli kaks korda võita. Kui selgus, milliste meestega Kuban Tallinnas mängib, võis eeldada, et Kalevi elu on hõlpsam, kui see muidu oleks. Vähemalt alguses nii ka läks. Kalev võitis avaveerandi 26:15 ning kruvis veerandtunnise mänguga vahe juba paarikümnele silmale. Suureks vaheajaks oli nii Tony Wroteni kui ka Chavaughn Lewise kontos 16 punkti ja seis tablool 51:34.

Suur edu tegi karuteene ja võõrustajad lõdvenesid vägagi enneaegu. Juba esimese poolaja lõpus hakati jalga gaasipedaalilt tasapisi ära võtma ja kolmandal veerandil unustati kütust juurde andev pedaal täiesti. Vastased lasti mitmel korral kõigest ühe silma kaugusele, periood kaotati 13:27. Nagu öeldakse, tuli mängu teist korda võitma hakata ja sellega saadi hakkama. Neljandaks veerandajaks suudeti end taas kokku võtta, ehkki viimase kahe minutiga tosinapunktilise edu taas ärevaks mängimine muidugi tore polnud.

Play-off’is vastaseks kas Unics või Himki. Tänu võidule ei saa Kalev enam langeda kaheksandaks ja see tähendab, et kindlasti ei kohtuta veerandfinaalis põhiturniiri võidu juba kindlustanud Moskva CSKAga – see „lõbu” jääb Nižni Novgorodile. Nagu eelpool öeldud, saab Kalev 6. või 7. koha – neist esimesel juhul astub play-off’is vastu põhiturniiri kolmas, teisel juhul teine meeskond.

Praegu hoiab teist kohta Kaasani Unics (20 võitu ja 5 kaotust) ning kolmandat Himki (19-5). Kui nood meeskonnad lõpetavad võrdse arvu võitudega, jääb ettepoole Unics. Kaasani meeskonnal on mängida veel võõrsil Zielona Gora, Himki aga alustas kell 20.30 kodus kohtumist Krasnojarski Jenisseiga ning põhihooaeg lõpetatakse samuti omal platsil Permi Parma vastu. Nii Unics kui ka Himki peavad viimase mängu pühapäeval.