Harri Kullas võitis Inglismaal krossi

Joel Kukk
Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas pani Inglismaal oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Rauno Kais

Pärnu motoklubi esinumber Harri Kullas kihutas Inglismaal Hawkstone Parki krossirajal võistlussarja MX National teisel etapil esimese auhinna vääriliselt. Motoextreme’i klubi värvides võistlev Gert Krestinov lõpetas krossi neljanda kohaga.

MX1-klassi esimeses sõidus juba avaringil liidrikoha haaranud Kullas suurendas oma edumaa lähimate jälitajate ees turvaliseks ja tuiskas finišisse uhkes üksinduses. Krestinovil ebaõnnestus start ja esimese ringi lõpetas ta 13. kohal. Ring-ringilt oma kohta parandades tõusis ta sõidu lõpuks teiseks. Kolmandana ületas lõpujoone britt Martin Barr.

Teise sõidu staar oli taas Kullas, kes ei andnud konkurentidele vähimatki sõnaõigust. Kiire pärnaka järel sai teise koha Mel Pocock ja kolmas oli Lewis Tombs. Krestinov kihutas viiendal positsioonil, kuid sattus siis massilisse kukkumisse ja langes kümnendaks. Viimastel ringides parandas eestlane veidi oma kohta ja finišeerus kaheksandana.

Kahe etapi järel on Kullas MX Nationali võistlussarja liider täisedu ehk 100 punktiga, talle järgnevad Pocock 72 ja Krestinov 70 silmaga.