Korvpallitroon taas Orissaare Träxile

Alver Kivi
, Toimetaja
TROFEE: Kasulikemaks mängijaks valitud Härmo Lambut võtab võitjana korvirõngalt võrgu. Foto: Alver Kivi

Kuressaare spordihoones laupäeval mängitud maakonna korvpallimeistrivõistluste finaalis suutis Tesman viimasel neljal aastal kuldmedalid võitnud Orissaare Träxile vastu seista kolm veerandaega, kuid siis tuli ikka tiitlikaitsja 77 : 61 paremust tunnistada.

“See ei ole olnud meie eesmärk võita viis aastat järjest, aga oleme igat mängu muidugi võitma läinud,” rääkis Orissaare Träxi mängiv treener Raul Koppel. “Me mängime teist liigat ka ja seal saame tappa nii, et vähe pole, ning vahel on hea võita ka. Aga eks suvi näitab ära, mis sügisel saama hakkab ja kes saali tulevad. Mäng oli aga finaali vääriline.”

Tesmani treener Riivo Allik ütles, et põhimõtteliselt on see kuldmedal õige koha peal. “Aga Orissaare mehed on pidanud nägema, et neid võib ka hammustada,” märkis ta. “Eelmisel aastal Käsa peaaegu tegi seda ja ega meie ka seekord kehva mängu teinud. On vaja ennast kokku võtta ja ei ole hullu midagi.”

Võrdsete vastaste heitluses kulgenud esimese poolaja võitis Träx 37 : 32. Pärast puhkepausi alustas kindlamalt Tesman, kui Karl Robert Kriis viis nad juhtima 38 : 37. Edu aluseks oli sissevõetud maa-ala kaitse.

“See oli väga põgus,” tunnistas Riivo Allik. “Ma läksin sellele seepärast, et nägin, kuidas Raul Koppel joonistas teisel pool mees-mehe liikumise. Kuulsin seda ja panin kohe maa-ala, aga see oli hetkeks, sest ma ei julge pikalt Orissaare vastu niimoodi mängida. Vaatasin väljakule ja nägin, et neil on kõik viis viskajat meest väljakul ning see oleks olnud risk.”

Orissaare Träxi treener Raul Koppel: Me mängime teist liigat ka ja seal saame tappa nii, et vähe pole, ning vahel on hea võita ka."

Ometi suutis Orissaare oma mängu uuesti käima saada ning Alari Hiisi kolmestest saadi taas ette ja veerandaeg lõppes tiitlikaitsjale 52 : 49. See oli ka kõik, sest kohe murti Tesmani vastupanu tempoga.

Markus Metsala suurendas oma meeskonna eduseisu 56 : 49-le ja Raul Koppeli kolmese järel oli Tesman seisul 55 : 68 murtud. Tesman oli seitsme minutiga visanud vaid 3 punkti.

“Meie algus oli väga rabe,” tõdes Raul Koppel, lisades, et vabavisked ei kukkunud üldse sisse. “Aga plaan oli joosta ja nad sellega ära väsitada. Tesman surus mängutempot alla, aga meie kestsime ära. Vahepeal muidugi oli jama, aga siis saime kolmesed sisse ja sealt see tuli.”

Riivo Alliku sõnul hakkasid tema mehed vastasega kaasa jooksma ja mehed hakkasid ära väsima. “Siis hakati lolle viskeid tegema, et kohe punktidega vastata,” rääkis ta. “Ei vedanud ka, sest need üks-üks tegemised tulid napilt korvist välja, samas ega nad väga valed ka olnud. Orissaare mängib ikkagi oma distsipliiniga.”

Orissaare Träxi koosseisus olid Kaur Ükskask, Eero Heinsalu, Alari Hiis, Gert Kaldmäe, Raul Koppel, Härmo Lambut, Aivo Laul, Markus Metsala, Harles Herman Ojasaar, Elari Rei, Tarmo Väli.

Tesmanis mängisid Lembit Soe, Sander Mets, Jürgen-Mark Heinmets, Mairo Rumm, Heikko Jäe, Kaarel Koppel, Karl Robert Kriis, Mihkel Kõrgesaar, Janek Mander, Raiko Ustel, Andrus Naulainen, Kristjan Koppel, Mehis Pildre, Egert Väinaste, Margus Pundi, Kristjan Leedo, Raigo Sooär, Reigo Lass, Rein Kuusk.

Maakonna korvpallimeistrivõistluste pronksmedalid kuuluvad Estlantile, kes alistas BC Käsa 65 : 60. Tasavägiselt kulgenud kohtumise viimast veerandaega alustati Estlanti 46 : 42 eduseisul. Tänu Indrek Õunpuu ja Kalmer Vinteri kolmestele sai BC Käsa ette 50 : 46. Kui mängitud oli kuus minutit, suurendas Erkko East Käsa eduseisu 57 : 49-le. Kui mängida jäi 1.36, viis Taavi Ilmjärv omakorda Estlanti 59 : 58 ette ja kokkuvõttes kuulus neile ka võit.

Estlantis mängisid Kaspar Esko, Martin Haug, Siim Hiie, Taavi Ilmjärv, Karel Kesküla, Enriko Laanemäe, Mikko Laugen, Karel Miil, Saimon Moondu, Siim Pildre, Ats Pildre, Joosep Tõnus, Taavi Tõnus, Kristo Teder, Mart Truu.

Statistika

Põhiturniiri parimad vabaviskajad: Innar Vares (BC Käsa) 25/21, Karli Saar (BC Käsa) 31/24 ja Ats Pildre (Estlant) 21/16.

Parimad punktiviskajad: Karli Saar (BC Käsa) – 4 mängu keskmine 19,5; Aivo Laul (Orissaare Träx) – 7 mängu keskmine 18,57; Innar Vares (BC Käsa) – 7 mängu keskmine 17,29 punkti.

Meeskondlik vabavise: 1. BC Käsa 67% 119/80; 2. Orissaare Träx 62% 112/69; 3. Orissaare Sport 61% 72/44 tabamust.

Meeste-seenioride 40+ tulemused

Finaalis võitis Orissaare Klotoid Tesmanit 95 : 53. Seenioride 50+ paremusjärjestus oli järgmine: 1. Tesman, 2. Vesse,

3. SO3K. Turniiri parim mängija oli Olev Õun (Tesman).

40 + meeskondade parimad mängijad: Orissaare – Margo Rüütel, Tesman – Kristjan Leedo, Pihtla – Toomas Jalakas, SO3K – Janek Liivas. Meistrivõistluste parim mängija Andre Kuntsel (Orissaare Klotoid).

50 + Tesmanis olid platsil Lembit Soe, Aivar Aru, Neeme Truumees, Olev Õun, Riho Kilumets, Marco Kesküll, Marko Nelis, Tarmo Jäe, Valeri Kaljuste, Gunnar Havi, Raivo Kaseorg, treener Riivo Allik.

Vesse koosseisu kuulusid Ain Pulk, Allan Niits, Avo Tasa, Anton Teras, Tiit Sarapuu, Enn Laanemäe, Rando Kalde, Kalmer Lätt, Jaanus Põlluäär, Meelis Kaubi, Alo Heinsalu. SO3K meeskonda Toivo Armuand, Andu Lõhmus, Raivo Uus, Jaanus Vaga, Juhan Nemvalts, Jüri Suluste, Mati Metsanurk, Heini Reinfeldt, Avo Levisto, Raimond Kannik, Mihkel Ojakäär, Vladimir Pennert.