Kolumbialane Mosquera hoidis Kohtla-Järvet taas võidulainel

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
JK Järve vägev ründejõud: kolumbialane Duvan Mosquera Torres (vasakul) lõi võidumängus kaks väravat.  Ühe värava kirja saanud brasiillane Youri Sousa Lellis skooris viiiendat mängu järjest.
JK Järve vägev ründejõud: kolumbialane Duvan Mosquera Torres (vasakul) lõi võidumängus kaks väravat. Ühe värava kirja saanud brasiillane Youri Sousa Lellis skooris viiiendat mängu järjest. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kohtla-Järve JK Järve võttis Eesti jalgpalli esiliigas viienda võidu järjest, tulles Tallinna Kalevi U21 meeskonna vastu peetud põnevusmängus välja 0:2 kaotusseisust.

Esimesel poolajal läks JK Järvel peaaegu kõik viltu. 24. minutil ei suutnud brasiillane Sousa lüüa sisse penaltit.

37. minutil lendas aga pall Karl Anton Sõerde löögist JK Järve väravasse. Teise poolaja alguses kippus mäng Kohtla-Järve jaoks sootuks käest libisema, sest Kalevi nigeerlasest vutimees Alli tegi eduseisuks 2:0.

Seejärel toimus aga mängus murrang. 51. minutil lõi Raivo Saar ühe värava vastu ja juba kaks minutit hiljem tuli kolumbialaselt Mosqueralt viigivärav.

JK Järve mängumasin oli tuurid üles saanud ja 67. minutil viis Sousa oma meeskonna juba 3:2 ette.

Ent põnevusmängu jätkus veel ligemale pooleks tunniks. 79. minutiks oli Tallinna Kalev  Kohtla-Järve spurdist toibunud ja Freddie Anton Turulinn viigistas seisu.

Lõppsõna selles mängus jäi aga siiski JK Järvele. 85. minutil lõi Mosquera oma teise värava. Kui Kalevi spordidirektori Joel Lindpere elulooraamatu pealkiri on "Mina otsustan mänge!", siis selle mängu otsustas Mosquera.

Tallinna Kalevi U21 meeskonna 4:3 alistamine oli JK Järve jaoks juba viies järjestikune võit. Esiliiga uustulnuk on kogunud seitsme vooruga 18 punkti ja jagab koos Flora U21 meeskonnaga teist kohta. Liidrikohal olev Tallinna Legion on võtinud kõik seitse mängu ja kogunud 21 punkti.

Järgmises voorus kohtub JK Järve võõrsil veel tunamullu meistriliigas mänginud Rakvere Tarvasega, kes on tänavust esiliiga hooaega alustanud kahvatult ja kogunud vaid 3 punkti. 2. mail võõrustab JK Järve Ahtmes aga Legioni.