Viljandi valla jooksu parim oli päev varem Võrumaal võidutsenud järvakas

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja
Olavi Allase võistlemas mullu septembris Viljandi valla seeriajooksude sarja kuuluval Saarepeedi mägede jooksul. Allase võitis ka tolle mõõduvõtu. Foto: Marko Saarm / Sakala

Laupäeval Viljandi valla seeriajooksude teise etapina peetud 29. Kolme Tamme jooksu võitis Olavi Allase. Reedel tegi ta Võrumaal ümber Vaskna järve jooksul rajarekordi.

Allase läbis 10,6 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 37.13.

«Täna tuli võit lihtsalt. Konkurentsi ei olnud ja jooksin rahulikus tempos,» ütles Järvamaalt pärit mees ajakirja Jooksja portaalile. Samas lisas ta, et jalad olid eilsest pisut väsinud ning nüüd võtab ta kosumiseks aega.

Teise koha sai Kolme Tamme jooksul Aaron Kais (38.43), kolmas oli Rainis Uussalu (39.00).

Naiste arvestuses võitis viljandlanna Sille Puhu (44.36). Teiseks tuli N16 vanuseklassi kuuluv Sakala suusaklubi kasvandik Anette Peltser (46.29).

Viljandi valla seeriajooksu järgmine etapp on suvel toimuv Holstre-Paistu jooks.

Kell 16.40 parandatud Olavi Allase nimi.