Rannametsa luitejooks algas päikeselisel kevadpäeval koertekrossiga, kus 65 peremeest läks rajale oma neljajalgse sõbraga. Eestis ainulaadse koertekrossi jooksudistantsi pikkus on 5,4 kilomeetrit.

Üheksa koerte luitekrossi võitis ajaga 18:44 Siberi haski Ellerdona Aglaia Hermesega raja läbinud Henek Tomson. Esikohale tuli duo mullugi. Teisena finišeerisid Aleksandr Vassiljev ja greyster Cuba (19:00). Nagu eelmiselgi aastal lõpetas tänavu kolmandana Tarvo Siim, kel Beauceroni Frosty Charm Fute Fafniriga kulus raja läbimiseks 19:26.

Naiste võitjaks tuli ajaga 21:36 eelmiselgi kolmel aasta võitnud Astrid Mai Barsegjan  jooksupartnerist Siberi haski Ellerdona Thalaga. Teise koha saavutasid samuti kolmandat aastat järjest Merilin Jürisaar ja Siberi haski Suusi (22:25). Kolmandaks platseerusid Marge Nõmm ja Siberi haski Ducati (24:47).

Pärnakatest oli naiste kategoorias kõige kiirem Terje Vilberg samojeedist Finniga, kes 25:46ga saavutasid viienda koha. Meesterühmas säras Andreas Artma, kes oma neljajalgse sõbra, Saksa lambakoera Rommeliga (25:51) lõpetas 11. kohaga.

Kell 11.30 algab Rannametsas lastejooks ja kell 13.05 lastakse 8,3 kilomeetri pikkusele rajale põhidistantsi jooksjad. Samuti on kavas käimine-kepikõnd ehk luiteretk.