Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Viktor Plotnikov.
Viktor Plotnikov. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Veel pole teada, kuidas lõpeb Narva ja Tartu heitlus Euroopa kultuuripealinna tiitli pärast, kuid mõlema linna parimate jalgpallimeeskondade omavahelises madinas jäi laupäeval 2:1 peale Narva.

Koduväljakul mänginud Tartu Tammeka läks 32. minutil Martin Jõgi väravast juhtima ja vaheajale mindigi tartlaste eduseisus.

Teist poolaega alustas Trans ründavamalt, kuid numbrid tablool hakkasid ennast liigutama alles pärast seda, kui 57. minutil sekkus Aleksandr Zakarljuka asemel mängu Viktor Plotnikov. Talvel ka Valgevene kõrgliiga klubisse pääsemisele lähedale jõudnud Plotnikov tõi mängu kohe vajalikku teravust.

Esimese tema löögi Tammeka väravavaht Karl Joahn Pechter tõrjus, kuid  62. minutil ajas trahvikasti joonel palliga keerutanud Plotnikov Tartu kaitsjad sõlme ja leidis ka sobiva hetke täpseks pealelöögiks maapõrkega värava alumise nurka.

Plotnikov kerkis mängu kangelaseks 81. minutil, kui suunas ameeriklase Eric McWoodsi poolt tsenderdatud palli väravasse.

Narva Trans koges võidurõõmu pärast enam kui kuu aega kestnud pausi. Nende kahe võidu vahele jäid ka mängud meistriliiga kolme mulluse parima meeskonnaga. Kuigi neist mängudest teeniti vaid üks viigipunkt Nõmme Kaljult, olid ka kohtumised Flora ja Levadiaga tasavägised, mis mõlemad lõppesid siiski üheväravalise kaotusega.

Transil on seitsme vooru järel koos 9 punkti ja tabelis viies koht. Et lähiajal on ees mängud tagapool olevate Maardu ja Viljandiga, siis peaks Trans nende võitmise korral kerkima avaringi lõpuks tabelis esikolmiku kannule.

Transil on olnud sel hooajal väga hea kaitse. Seitsmes mängus on lastud endale lüüa vaid neli väravat. Kuid samas on ise skooritud tagasihoidlikult - keskmiselt vaid üks värav iga mängu kohta.