Tulevik tegi Maardus vaatemängulise väravateta viigi

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Elmo Riig / Sakala

Jalgpalliklubi Viljandi Tulevik kohtus täna Premium-liiga seitsmendas voorus võõrsil Maardu Linnameeskonnaga ja sai tabelisse juurde viigipunkti.

Ehkki väravad jäid mängus löömata, ei pidanud vaatajaid põnevuse puudumise üle kurtma. Mõlemad meeskonnad suutsid korduvalt vastase kaitse lahti harutada ning häid võimalusi jagus viimastessegi minutitesse.

«Võib öelda, et viik on õiglane tulemus,» lausus Tuleviku peatreener Sander Post mängujärgses intervjuus. Tõik, et seisuks jäi 0:0, viitab tema hinnangul väravavahtide heale tööle.

Viljandlaste väravat kaitses täna jätkuvalt Andreas Kallaste, kuid Karl-Romet Nõmm oli antud üles vahetusmehena. Kristjan Kask on samuti võistkonna juures tagasi ning tegi täna kõik 90 minutit kaasa.

Oma kõrgliigadebüüdi tegi Tuleviku särgis 26-aastane Kaur Tomson, kes vahetas 84. minutil välja Kristjan Ilvese. Kommentaatorite poolt meheks metsast ristitud Tomsoni põhimeeskonda toomist põhjendas Sander Post tema heade sooritustega madalamates liigades.

Viljandi Tulevikul on pärast tänast kohtumist liigatabelis neli punkti. Sellega jagab ta koos Tallinna Kalevi ja ühe mängu vähem pidanud Tartu Tammekaga 8.–10. kohta.

Kohtumise protokolliga saab tutvuda siin.