Silver Tabo
Russell Westbrook.
Russell Westbrook. Foto: Cooper Neill / AFP

Põhja-Ameerika korvpalliliiga NBA play-off'i avaringis sai esimese võidu koduväljakul tulemusega 120:108 Portland Trail Blazersi alistanud Oklahoma City Thunder. Nelja võiduni peetavat seeriat juhib endiselt Trail Blazers mängudega 2:1.

Kui avaveerandi kaotas Thunder ühe punktiga 21:22, siis pikemale pausile läksid juba kümnepunktilises 49:39 eduseisus võõrustajad. Teist poolaega alustas aga paremini Trail Blazers, kes jõudis viimase neljandiku alguseks ka viigini 89:89. Viimasel perioodil liikus kodumeeskond taas vaikselt eest ning võitis viimaks mängu 12 punktiga 120:108.

Thunderi parimana kogus Russell Westbrook kaksikduubli, kui viskas 33 punkti ning jagas kaaslastele 11 resultatiivset söötu. Paul George toetas teda 22 punktiga. Trail Balzersi ridades tõi Damian Lillard resultatiivseimana 32 silma.

Ühe võiduni edasipääsust jõudis Boston Celtics, kui sai võõral väljakul skooriga 104:96 jagu Indiana Pacersist. Jaylen Brown viskas võitjate eest 23 punkti, kaksikduubli kogunud Kyrie Irving viskas 19 silma ning jagas kaaslastele kümme korvisöötu. Pacersi parimana viskas Tyreke Evans samuti 19 punkti.

Võidurõõmu said tunda ka Toronto Raptorsi mängumehed, kui võitsid samuti võõral väljakul tulemusega 98:93 Orlando Magico ning asusid seeriat 2:1 juhtima. Karjääri play-off'i rekordi (30 punkti) visanud Pascal Siakam kerkis võitjate resultatiivseimaks, võttes maha ka 11 lauapalli. Magicu eest viskas pingilt sekkunud Terrence Ross 24 silma.