Inglased juubeldavad ka Euroopa liigas: Chelsea ja Arsenal poolfinaalis!

Toimetas Indrek Raudkivi
Chelsea David Luiz (30) aktsioonis eilses mängus Slavia vastu
Chelsea David Luiz (30) aktsioonis eilses mängus Slavia vastu Foto: WILL OLIVER / EPA/Scanpix

Neljapäeva hilisõhtul selgusid poolfinalistid jalgpalli Euroopa liigas. Nagu Meistrite liigas pääses ka selles sarjas nelja parema hulka kaks Inglismaa meeskonda.

Londoni Chelsea alistas kodus Praha Slavia 4:3 ja oli kokkuvõttes parem 5:3. Väravaterohkes mängus juhtis Chelsea 17. minutiks juba 3:0, kui täpne oli Euroopa liiga resultatiivseim mängija Olivier Giroud (10 tabamust). Sealjuures lõi mängu 9. minutil Elevandiluuranniku ja Slavia kaitsemängija Simon Deli õnnetu omavärava.

Slavia peatreener Jindrich Trpišovsky ütles pärast mängu: «Esimene poolaeg oli meile kõva õppetund, kuidas vigasid ära karistatakse. Me peame siist õppima. Kuid hooaeg tervikuna oli mulle kui treenerile suur kogemus ning mängijad said juurde palju enesekindlust.»

Teine Londoni klubi Arsenal oli Itaalias parem Napolist 1:0. Itaallased ei löönud Arsenalile kahes mängus ainsatki väravat ning prantslase Alexandre Lacazette täpne karistuslöök 36. minutil tagas Arsenalile kahe mängu kokkuvõttes 3:0 võidu.

Arsenali mänedžer Unai Emery sõnas pärast mängu uefa.comile: «Me mängisime oma mängu -  positsioonilist jalgpalli. Nägime kõvasti vaeva, et Napolile survet avaldada nii taktikaliselt kui individuaalselt. Me tegime seda väga hästi.»

Teistes veerandfinaalipaarides pääses poolfinaali Frankfurti Eintracht, seda tänu võõrsil löödud värava reeglile. Frankfurt alistas kodus Lissaboni Benfica 2:0, Portugalis kaotasid sakslased 2:4.

Ning Hispaania klubide omavahelises mõõduvõtus alistas Valencia 2:0 (kokkuvõttes 5:1) Villareali.

Täiesti võimalik, et finaalis näeme kaht Inglismaa klubi, sest Chelsea kohtub Euroopa liiga poolfinaalis Eintrachtiga ning Arsenal Valenciaga.

Meistrite liigas kindlustasid koha poolfinaalis teatavasti Tottenham  ja Liverpool.