Münhausenlik võit viis Pärnu volletiimi Eesti meistritiitlist kukesammu kaugusele (1)

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja

Pärnu võrkpalliklubi meeskond oli Eesti meistrivõistluste finaalseeria kolmandas mängus kahe geimi järel sügavas mudas, kuid tiim tõmbas ennast münhausenlikult soost välja, pöörates kolme järgmise geimiga matši enda kasuks ja jääb sellega meistritiitlist vaid võidu kaugusele.

Avageimi keskel õnnestus pärnakatel mõnepunktiline edu sisse saada, ent otsustavate pallide lahendamisel oli seis taas võrdne ja kindlamat mängu näitasid tartlased, saades 25:23 võidu. Pärnakad olid hädas Taaralinna tiimi blokiga, mis tõi Bigbankile neli punkti.

Teises geimis jäid pärnakad hätta vastuvõtuga: statistika järgi jäi see 32 protsendi juurde. Sellest tulenevalt kannatas Pärnu meeskonna ründemängki – 28 protsenti palle löödi maha. Nii sai Tartu meeskond selles geimis lihtsa 25:15 võidu.

Kolmandas geimis õnnestus Pärnu tiimil initsiatiiv haarata ja mängu tagasi tulla. Geimi keskpaigaks kätte saadud edu hoiti lõpuni ja teeniti 25:18 võit.

Neljandas geimis pääses Pärnu tiim ette viie punktiga, kuid see mängiti maha ja tartlased jõudsid 23:22 eduseisugi. Järgmised punktid kukkusid aga pärnakatele, kes viisid 25:23 võiduga mängu viiendasse geimi.

Otsustavas geimis oli kord punktiga peal üks, kord teine meeskond. Matšpallini jõudis esimesena Pärnu ja Hindrek Pulga ebaõnnestunud rünnaku järel said suvepealinna vollemehed käed taeva poole visata.

Pärnu meeskonna suurim skooritegija oli 31 punktiga (kasutegur +14) Chizoba Neves Atu. Taavet Lepiku arvele jäi 14 punkti (+8), Toms Švansile 12 punkti (+10).

Tartu meeskonna vedur oli Hindrel Pulk, kelle arvele jäi 24 punkti (+16). Samuel Walker panustas 17 punktiga (+9).

Pärnu meeskonna peatreeneri Avo Keele sõnutsi sai määravaks see, kes suutis vastase servi paremini kätte saada.

Ehkki pärnakad on tiitlivõidust vaid ühe võidu kaugusel, on Keele arvates i-le täpi panek vahel väga raske. „Elu on näidanud, et viimase punkti panemine ei pruugi lihtne olla,” kommenteeris ta.

Nelja võiduni mängitava finaalseeria järgmine matš on pühapäeva õhtul Pärnus.