Liverpooli eest mehetegusid tegevad äärekaitsjad saadi kommiraha eest

Andrew Robertson (vasakul)  ja Trent Alexander-Arnold (keskel).
Andrew Robertson (vasakul) ja Trent Alexander-Arnold (keskel). Foto: GLEB GARANICH / REUTERS

Liverpooli jalgpalliklubi kindlustas Meistrite liigas teist aastat järjest pääsu poolfinaali, kui alistas kahe mängu kokkuvõttes 6:1 Porto. Kuna eilses veerandfinaali korduskohtumises said asjad kiiresti selgeks, otsustas meeskonna peatreener Jürgen Klopp üsna varajases faasis ära teha vahetused.

Poolajapausil võttis Klopp välja tipuründaja Divock Origi ning tõi sisse Roberto Firmino. 66. minutil tuli puhkama äärekaitsja Trent Alexander-Arnold,  71. minutil ka teine äärekaitsja Andrew Robertson.

Äärekaitsjate väljavahetamises pole midagi üllatuslikku, sest 20-aastasel Alexander-Arnoldil ja 25-aastasel Robertsonil on Kloppi mänguplaanis äärmiselt tähtis roll.

Kahe peale on mehed sel hooajal andnud juba 20 väravasöötu, lisaks on Alexander-Arnold kirja saanud ka ühe värava. Statistika on seda muljetavaldavam, et Alexander-Arnold on meeskonna kasvandik ning Robertsoni eest käidi 2017. aastal Hull Cityle välja 8 miljonit naela.