Vahespurdi teinud Tallinna Kalev/TLÜ hoidis Tartu vastu eduseisu lõpuni ja asus veerandfinaalseeriat juhtima

Silver Tabo
, reporter
Tallinna Kalev/TLÜ (sinises) alistas teist korda Tartu ning jõudis poolfinaalist ühe võidu kaugusele. Foto: Sander Ilvest

Eesti korvpalli meistrivõistluste veerandfinaalseeria kolmandas mängus sai Tallinna Kalev/TLÜ võõral väljakul tulemusega 83:77 (20:23, 19:18, 25:13, 19:23) jagu Tartu Ülikoolist ning asus kolme võiduni peetavat seeriat 2:1 juhtima.

Kodumeeskond Tartu võitis avaveerandi kolme punktiga (20:23) ja läks poolajapausile kahepunktilises eduseisus (41:39). Teist 45-minutilist perioodi alustas otsustavalt külalismeeskond Kalev/TLÜ, kui võitis kolmanda veerandaja 25:13. Ehkki Tartu võitis viimase neljandiku nelja silmaga, sai Kalev/TLÜ lõpuks kirja kuuepunktilise 83:77 võidu.

Kalev/TLÜ parimana viskas Karl-Johan Lips 20 punkti. Damarcus Jamaal Harrison toetas teda 16 punktiga ja Ronald Eric McGhee Jr 11 silmaga. Tartu meeskonna resultatiivseimaks kerkis üleplatsimehena leedulasest kapten Julius Kazakauskas, kes viskas 30 punkti ja võttis lisaks maha üheksa lauapalli.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul said otsustavaks kogemused. «Tänases mängus maksid staaž ja kogemused. Me eksisime esimesena, saime küll mängu tagasi ja lõpus olid omad kohad ka olemas, aga vastane mängis kogenumalt ja kindlamalt. Neil on korvialune üsna tihedalt mehi täis ja tõmbavad hästi kokku, sellest ka see küllaltki suur kaugvisete võtmine. Aga ega mängud pole veel läbi – meil on vaja emotsioon üles saada ja reedel esimene ning pühapäeval teine samm teha,» sõnas Priit Vene.

Kolme võiduni peetava seeria neljas mäng on kavas 19. aprillil ehk sel reedel algusega kell 17 Karulaugu spordikeskuses.