Ajalooline väravasadu: Tottenham kaotas Manchester City vastu 7-väravalise trilleri, kuid pääses poolfinaali

Olude sunnil vahetusest sekkunud Fernando Llorente (keskel) puusaga löödud tabamus viis Tottenham Hotspuri Meistrite liigas poolfinaali, kus minnakse vastamisi Amsterdami Ajaxiga. Foto: Jon Super / AP

Jalgpalli Meistrite liigas on selged kõik tänavused poolfinaalpaarid. Ajaloolise väravasaju korraldanud kahe Inglismaa klubi vahelisest vastasseisust pääses edasi tänase kohtumise Manchester Cityle tulemusega 3:4 kaotanud Totteham Hotspuri meeskond (kahe mängu kokkuvõttes jäi seis 4:4, kuid võõrsil löödud väravate reegli tõttu sai edasi Londoni klubi).

Kohtumine algas maruliselt, kui Tottenham ja City lõid esimese 11 minutiga neli (!) ja 21 minutiga viis väravat, mis tähistab ühtlasi Meistrite liiga rekordit. Nimelt pole Euroopa tugevaima klubisarja ajaloos varem niivõrd lühikese ajaga neli väravat lüüa suudetud (varasem tippmark pärines aastast 2009, kui Debrecen ja Fiorentina lõid neli tabamust 20 minutiga – toim) ning samuti polnud varem nähtud esimese 21 minutiga viit väravat.

Rekordilise väravasaju autorid (Manchester City – Tottenham):

• 4. minut: Raheem Sterling 1:0
  • 7. minut: Heung-min Son 1:1
  • 10. minut: Heung-min Son 1:2
  • 11. minut: Bernardo Silva 2:2
  • 21. minut: Raheem Sterling 3:2

Teist poolaega alustas marulise surve toel kodumeeskond City, kelle pingutused kandsid ka 59. mänguminutil vilja, kui jala sai valgeks Sergio Agüero, kui ta viis valitseva Inglismaa meisterklubi poolfinaali lävele. Ent see polnud veel kõik. 73. minutil tõusis Tottenhami päästeingliks avapoolaja lõpus Moussa Sissoko vigastuse tõttu vahetusest sekkunud Hispaania ründaja Fernando Llorente, kelle nurgalöögist puusaga löödud tabamus tähendas külalismeeskonnale kolmandat võõrsilväravat.

Kohtumise neljandal üleminutil jõudis taas sihile Sterling ning Etihadi staadionil läks lahti tõeline möll, kuid peagi ilmus staadioni ekraanile teade, et värav sündis suluseisust, mistõttu jäi City jaoks poolfinaaliuks kolmandat aastat järjest suletuks. Tottenham jõudis aga seevastu esimest korda pärast 1962. aastat poolfinaali ehk lõppes 57 aasta pikkune ootus, mis tähistab samuti rekordit. Endine tippmark kuulus aastatel 1974–2014 poolfinaalist välja jäänud Madridi Atleticole.

Teises veerandfinaalpaaris korraldas ühesuunalise väravapeo mullune finalist Liverpool, kui sai võõral väljakul tulemusega 4:1 jagu FC Portost ning sammus kahe mängu kokkuvõttes koondskooriga 6:1 nelja parema sekka. Jala said täna võitjate ridades valgeks nii Sadio Mane, Mohamed Salah, Roberto Firmino kui ka Virgil van Dijk. Porto autabamuse eest hoolitses Eder Militao.

Nii lähevad tänavu omavahel Meistrite liiga poolfinaalides vastamisi Tottenham Hotspur ja Amsterdami Ajax ning Barcelona ja Liverpool.

Poolfinaalid peetakse 30. aprillil ja 1. mail ning kordusmängud 7. ja 8. mail. Finaal toimub tänavu 1. juunil Hispaania pealinnas Madridis asuval Estadio Metropolitano nimelisel staadionil ehk Madridi Atletico koduväljakul.

Enne mängu:

Avamängudes said võidurõõmu tunda võõrustajameeskonnad, kui Tottenham alistas värskel kodustaadionil City tulemusega 1:0 ning Liverpool lõi kodusel Anfieldil Portole kaks vastuseta väravat.

Manchester City – Tottenham Hotspur (avamäng 0:1)

Ehkki valitsev Inglismaa meister jäi avalahingus hooaja lõpuni ilma esiründajast Harry Kane'ist, kes vigastas hüppeliigest, siis kihlveokontorite hinnangul kannab soosikukoormat ikkagi City. Ta on võitnud 11 viimast kodumängu, kuid et pikendada võiduseeriat veelgi, tuleks igal juhul näidata paremat esitust kui avamängus.

Kui City alistas nädalavahetusel võõral väljakul Raheem Sterlingi kahe tabamuse toel tulemusega 3:1 Crystal Palace'i ning jätkab Liverpooliga heitlust Inglismaa meistritiitli nimel, siis liigatabelis kolmandaks tõusnud Tottenham purustas kodustaadionil skooriga 4:0 Huddersfield Towni.

«Ma tean, kuivõrd keskendunud on mängijad: soov jõuda poolfinaali. Kas sellest piisab? Ma ei tea. Ükskord pääsesin finaali, saades ühe löögi väravaraamistikku, kuid ükskord ei piisanud isegi 33st täpsest löögist,» rääkis Manchester City peatreener Pep Guardiola otsustava kohtumise eel.

Seejuures on Cityl käsil äärmiselt oluline mängunädal, kuna pärast tänast Meistrite liiga veerandfinaalmängu minnakse Tottenhamiga taas vastamisi juba laupäeval Premier League'is. «Kui me ei võida neid mänge sel nädalal, siis kaotame mõlemad tiitlid,» ütles kogenud hispaanlane.

Ka Tottnehami peatreener Mauricio Pochettino arvates on favoriit City. «Meie jaoks oli nende alistamine avamängus suurepärane tulemus, kuid me teame väga hästi, et kõik on veel lahtine. Meie aga usume endiselt, et võime olla tugevad. Lähme võitlema,» rääkis Pochettino. «Teame, et nad on niivõrd tugevad ning suruvad kohe algusest peale kõva tempoga, kuid selline on meie väljakutse – proovida neid peatada, mõjuda ebameeldivalt ning rünnata. Me peame uskuma, et neid on võimalik peatada ning näitama oma kvaliteeti,» lisas argentiinlane.

Nelja parema seas läheb City ja Tottenhami paari võitja vastamisi Amsterdami Ajaxiga, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 3:2 Torino Juventuse.

FC Porto – Liverpool (avamäng 0:2)

Hoopis raskemas seisus on koduväljakul mängiv valitsev Portugali meister Porto, kel on värskelt eelmisest hooajast meeles 0:5 kaotusmäng Liverpoolile, mis toimus samuti Estádio do Dragão nimelisel staadionil. Tol korral oli tegu paari avamänguga kaheksandikfinaalis.

«Meil on all kaheväravaline kaotus väga tugeva meeskonna vastu. Mulle meeldib, kuidas Liverpool mängib. Vahepeal on nad maailma parim meeskond. Pole suuremat motivatsiooni, kui heidelda veerandfinaalis ning omada võimalust ajaloolise tagasituleku tegemiseks,» vaatas Porto peatreener Sérgio Conceição eelseisvale kohtumisele otsa.

Ehkki Liverpool on poolteise jalaga poolfinaalis, siis Inglismaa klubi sakslasest peatreener Jürgen Klopp veel ei hõiska. «Seni on hooaeg olnud väga positiivne, kuid me pole tulnud siia seda tähistama. Hooaeg pole veel läbi, meil tuleb kõvasti võidelda ning oleme siin selleks, et pääseda järgmisesse ringi,» rääkis mullu Liverpooli finaali vedanud Klopp.

Nelja parema seas läheb Porto ja Liverpooli paari võitja vastamisi FC Barcelonaga, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 4:0 Manchester Unitedi.