Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee

Eesti korvpalli meistrivõistluste veerandfinaalis säilitas lootuse edasipääsuks Rapla Avis Utilitas, kes tuli viimase kahe minutiga välja kaheksapunktilisest kaotusseisust ning alistas Pärnu Sadama 82:80. Kolme võiduni peetavas seerias vähendas Rapla kaotusseisu 1:2 peale.

Raplas Sadolin spordihoones toimunud põnevuskohtumise viimasele veerandajale mindi vastu Pärnu 63:51 eduseisus. Kaheksa minutit enne kohtumise lõppu juhtisid pärnakad isegi 15 punktiga, kuid seejärel hakkas vahe vaikselt kahanema. Kui mängida jäi veel kaks minutit oli Rapla kaheksapunktilises kaotuseisus.

Seejärel tegi Rapla sisuliselt minutiga 8:0 vahespurdi ning jõudis 78:78 viigini. Pärnu läks küll 44 sekundit enne normaalaja lõppu veel korra kahega juhtima, kuid Sven Kaldre kahene tõi 31 sekundit enne normaalaja lõppu tabloole 80:80 viigi.

Kui tabloole jäi kolm sekundit, läks Kaldre vabaviskejoonele, kust tabas mõlemad visked, kindlustades Raplale seeria esimese võidu numbritega 82:80.

Kaldre oli ka Rapla resultatiivseim, visates 21 punkti. Indrek Kajupank lisas 20 ning Brian Michael Williams 15 silma. Pärnu resultatiivseimad olid 18 punktiga Justin Alexander Alston ja Mihkel Kirves.

Seeria neljas kohtumine peetakse 20. aprillil Pärnu spordihoones.