Tartu ülikooli korvpallikool krooniti miniklassi Eesti meistriks

Tartu Postimees
Noored Eesti meistrid.
Noored Eesti meistrid. Foto: Siim Semiskar

Läinud nädalavahetusel peeti Rakvere spordihallis maha korvpalli noorteliiga miniklassi finaalturniir. Noormeeste seas krooniti Eesti meistriks Tartu ülikooli korvpallikool / Draakonid

Draakonid seljatasid finaalis kodusaalis mänginud RSK Tarvase 63:53.

Avaveerandil kolmepunktise edu saanud tartlased tegid teisel mänguperioodil kõva avalduse, kui võitsid veerandi 15:3 ja asusid pikaks hingetõmbepausiks juhtima 33:18. Kolmas periood oli taas tasavägisem, kuid Joosep Toome juhendatavad Draakonid kasvatasid enne otsustavat neljandikku vahet veel kolme punkti võrra (50:32). Ohtlikult lähedale väljakuperemehed enam ei jõudnud ja miniklassi meistritiitel rändas sedapuhku Tartusse.

Võitjate parimana kogus kaksikduubli Samuel Samarüütel 10 punkti ja 11 lauapalliga. Markus Mölderi arvele jäi 9 punkti ja 6 lauapalli, võrdselt 8 silma peale jäid Eerik-Pärtel Kull ja Tanel Lepp. Luukas Pastik toetas omasid 6 punktiga. Rakvere suurimad korvikütid olid Markus Harend 15, Marten Pere 12 ja Gregor Lepp 10 punktiga. Remi-Andero Rumm lisas 7 punkti.