Meeldivalt palju pealtvaatajaid oli kohalikus spordihallis tunnistajaks sellele, kuidas Pärnu võrkpalliklubi alistas Tartu Bigbanki ja asus nelja võiduni mängitavat Eesti meistrivõistluste finaalseeriat 2:0 juhtima.

Avo Keele hoolealused panid avageimis kohe hooga minema, kui tehniliseks time-out’iks juhiti 8:4. Tartu kosus ja geimi keskel näitas tabloo 17:17. Siis teenis Pärnu kolm silma järjest ja tüüris avageimi 25:22 võiduni. Chizoba Neves Atu kontol oli juba kümme silma.

Teiseski geimis alustasid paremini pärnakad, kes rebisid 8:5 ja 14:8 ette. Peagi oli edu juba kümnepunktiline (21:11) ja võitjas ei tekkinud enam kahtlust (25:16).

Kolmandas geimis jagati esimesed kümme silma võrdselt. Pärnu juhtis geimi keskel 13:11 ja kõik näis laabuvat, ent siis kõmmutasid tartlased viis silma järjest. Andrei Ojametsa hoolealused said 19:15 ette ja võitsid 25:22. Pärnule tegi kurja Tartu poolel vahetusest sekkunud suvepealinlane Märt Tammearu, kelle servid tõid mängu muutuse. Vastaste temporünnakki hakkas õlitatult tööle.

Neljanda geimi algus oli võrdsete heitlus (7:7), kuid siis rebis Pärnu Martti Keele serviässast viiega ette (15:10). Lõpu eel oli Pärnu eduseis juba mäekõrgune ja viimane geim lõppes 25:18. Arvukas publik oli saalis püsti, trumm mürtsus ja tänati tiimi vägeva partii eest.

Atu tõi võitjate resultatiivseimana 24 punkti. Ilja Kovaljov panustas 16 ja Taavet Leppik 12 silmaga. Tartu parim oli Hindrek Pulk 15 punktiga.

Pärnu rünnakuprotsent oli 55, Tartul 46. Vastuvõtuprotsent Pärnule 47 vs. 39. Tartlased panid 12 blokki, pärnakad 11. Ässpallinguid kõmmutasid Keele hoolealused üheksa, Ojametsa omad neli.

STATISTIKA

Intervjuu Avo Keelega:

Intervjuu Andrei Ojametsaga:

Seeria kolmas matš tuleb neljapäeval Tartus. Triumfi korral avaneb suvepealinlastel võimalus tõsta karikas pea kohale pühapäeval kodusaalis.