Silver Tabo

Korvpalli Eesti meistriliiga veerandfinaali teises mängus alistas Tallinna Kalev/TLÜ Sõle spordikeskuses toimunud kohtumises tulemusega 87:70 (14:16, 26:15, 22:17, 25:22) Tartu Ülikooli. Kolme võiduni peetav seeria on nüüd viigiseisus 1:1.

Kui avaveerandi võitsid külalised, siis poolajapausile läks juba 12-punktilises eduseisus (38:26) Martin Müürsepa juhendatav Kalev/TLÜ. Teisel poolajal suutis kodumeeskond edu suurendada ning sai lõpuks kirja 17-punktilise 87:70 võidu.

Võitjate parimana viskas Ronald Eric McGhee juunior üleplatsimehena 25 punkti, saades kätte ka seitse laupalli. Michael Buchanan lisas 14 silma ning Karl-Johan Lips ja Damarcus Harrison viskasid võrdselt 13 punkti. Tartu meeskonna parimana tõi Kregor Hermet 17 punkti, Arnas Velicka toetas teda 14 silmaga.

Kalev/TLÜ võitis lauavõitluse 52:31. Visketabavusprotsent oli võitjatel 49 protsenti ja Tartul 34 protsenti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene sõnul vedas alt kaitsemäng. «Meid püüti täna kinni üks-üks kaitsega. Kui me sellega hakkama ei saanud, siis hakkas edasi ka kõik lagunema. Vastased jätsid meile palju kaugvisete võimalusi ja eks seetõttu kogunes kaugviskeid päris palju. Saime nüüd kõvasti materjali, mida läbi töötada ja kolmapäeval on uus mäng. Seerias on mitu mängu veel ees ja vaatame, mis neist saab,» sõnas Vene mängujärgselt.

Kolme võiduni peetav veerandfinaalseeria on nüüd 1:1 viigis. Kolmas mäng on kavas kolmapäeval algusega kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones. Neljas mäng peetakse reedel, 19. aprillil Viimsi Karulaugu spordihoones ning vajadusel viies mäng taas Tartus pühapäeval, 21. aprillil.