Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Päästeameti töötaja Standard Liege’i ja Anderlechti kohtumisel pürotehnikat kokku korjamas. Foto: BRUNO FAHY / AFP

Belgia jalgpalli kõrgliigas jäeti Standard Liege’i ja Anderlechti play-off-mäng pürotehnikat kasutanud fännide tõttu pooleli.

Belgia kõrgliiga tulist kohtumist suutis kodumeeskond Standard Liege esimese pooltunni järel 2:0 juhtima minna, kuid seejärel hakkasid külalismeeskonna fännid pürotehnikat väljakule loopima. «Anderlechti klubi juhtkond ei kiida sellist käitumist heaks. Sellist asja ei saa jalgpallis tolereerida,» kirjutas Anderlecht hiljem ametlikult.

Väljakukohtunik otsustas matši peatada pärast kolmandat vahejuhtumit. Esmalt peatati veidiks mäng, kui Liege'i mängija Alen Halilovici värav VARi tõttu tühistati. Seejärel lõi 22. minutil värava Razvan Marin ning väljakule kandunud suitsu tõttu tuli mäng umbes kümneks minutiks seisma jätta.

Seejärel teenis Liege tänu VARile ka penalti ning Kara Mbodji saadeti teise kollase kaardi tõttu väljakult minema. Anderlechti fännid viskasid seepeale pürotehnika väljakule ning kohtunik oli sunnitud mängu peatama.