Ratastooliga tööle saamine sõltub elukohast (5)

Kadri Kuulpak
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ratastooliga liikuv Helen Bokmann töötab Tallinnas rehabilitatsioonikeskuse koordinaatorina ja saab iga päev tööle ning koju sotsiaaltranspordiga. Väiksemates kohtades selliseid võimalusi aga pole. 
Ratastooliga liikuv Helen Bokmann töötab Tallinnas rehabilitatsioonikeskuse koordinaatorina ja saab iga päev tööle ning koju sotsiaaltranspordiga. Väiksemates kohtades selliseid võimalusi aga pole. Foto: Eero Vabamägi

«See on nagu loterii,» kirjeldab liikumispuudega inimeste liidu juht Lili Tiri erivajadustega inimeste elukoha õnnemängu. Ta peab silmas olukorda, kus puudega inimeste võimalus osaleda ühiskonnaelus – näiteks tööle ja koju saada – sõltub sellest, kuivõrd võimekas on koduomavalitsus.

Seadus ütleb, et omavalitsused peavad tagama elanikele 13 sotsiaalteenust. Sellest nimekirjast valmistab puudega inimeste esindajatele ja sotsiaalministeeriumile praegu enim muret «sotsiaaltransport». «See on meil hingel, sest liikuvus kui selline on baasvajadus,» lausub sotsiaalministeeriumi KOVi sotsiaalteenuste ja -toetuste poliitika juht Triin Raag.

Kommentaarid (5)
Copy
Tagasi üles