Tipphetked: hooaja teise kaotuse saanud Juventus jäi veel meistritiitlita

Itaalia jalgpalli kõrgliigas Serie A ei suutnud Torino Juventus 32. voorus kindlustada kaheksandat järjestikust meistritiitlit, kui pidi tulemusega 1:2 võõrsil alla vanduma liigatabeli alumise poole meeskonnale SPAL.

Valitseva meistermeeskonna viis 30. mänguminutil juhtima 19-aastane itaallasest ründaja Moise Kean, kes skooris kuuendat liigamängu järjest. 1:0 eduseisus läks Juventus ka poolajapausile.

Ehkki liigatabeli suveräänne liider vajas kaheksanda järjestikuse meistritiitli kindlustamiseks täna kõigest viigipunkti, siis said tunda lõpuvile kõlades võidurõõmu hoopis SPALi mängumehed. Kodumeeskonna kahe tabamuse autoriteks kerkisid 49. minutil itaallasest kaitsemängija Kevin Bonifazi ja 74. minutil skoorinud itaallasest ründaja Sergio Floccari.

Juventus jätkab 84 punktiga kokkuvõttes liidripositsioonil. Napoli jääb temast maha ühe vähem peetud kohtumise juures 20 silmaga ja kolmandal real paiknev Milano Inter 27 punktiga. Kohtumise eel 16. kohal asunud SPAL tõusis praegu 35 punktiga 13. kohale.

Teisipäeval Meistrite liiga veerandfinaali korduskohtumises Amsterdami Ajaxit võõrustava Juventuse (avamäng lõppes 1:1 viigiseisuga – toim) järgmine võimalus meistritiitli kindlustamiseks tekib täpselt nädala pärast, kui koduväljakul võetakse vastu liigatabeli keskmik Fiorentina.

Kogu mäng järelvaadatavana:

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Enne mängu:

Juventus vajab kaheksanda järjestikuse meistritiitli kindlustamiseks täna vaid punkti. Juventus on kogu liigahooaega täielikult domineerinud, olles 31 mängust võitnud 27, viigistanud kolm ning kaotanud kõigest ühe. Teisel kohal olevat Napolit edestab Juventus viis vooru enne hooaja lõppu 20 punktiga.

Midagi lihtsat Juventust ees ei oota, sest Spal võitleb kõrgliigasse püsimajäämise eest. Praegu on klubi 32 punktiga 16. kohal, väljalangemistsoonist ehk 18. kohast lahutab Spali neli punkti.