Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja

Nelja võiduni mängitav Eesti võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria algas Pärnu võrkpalliklubi tiimi jõudemonstratsiooniga, kui Tartu Bigbankil lasti mängus olla vaid kahe geimi jagu. Kolmandas ja neljandas geimis pärnakad lustisid ja tartlased kustutasid tuld ning Pärnu sai kirja 3:1 võidu.

Avageimis jagus sportlikku pinget iga punkti mängimisse. Tasavägiselt kulgenud punktivahetusel said pärnakad 22:19 eduseisu, ent leidsid ennast peagi kaotusseisust ja tartlased said mängu panna geimpalligi. Selle suutsid pärnakad päästa ja jõuda omakorda geimpallini, mille Chizoba Neves Atu ässpallinguga 27:25 võiduks vormistas.

Teises geimis haaras Tartu meeskond ohjad oma kätte, tehes sisse mõnepunktilise vahe, mida hoiti lõpuni ja saadi võit 25:19.

Tartu Bigbank vs. Pärnu võrkpalliklubi
Tartu Bigbank vs. Pärnu võrkpalliklubi Foto: Margus Ansu

Kolmandas geimis mängis Pärnu meeskond sisse kiire 5:0 edu, mida matši edenedes tasapisi veel suurendati ja ülekaalukas võit läks protokolli numbritega 25:15.

Neljandas geimis jätkas Pärnu tiim sealt, kus eelmises töö pooleli jäi: punkte tuli nii nurkadest, keskelt kui blokist, samal ajal kui Tartu meeskond pidi tegelema peamiselt pallide päästmisega. Mitmepunktilise eduga hea stardi teinud pärnakad ei andnud saavutatut enam käest, ehkki lõpus lasti vastane veidi lähemale, ja teenisid 25:20 võidu.

Pärnu tiimis säras Atu, kes tõi 34 punkti (+26). Atvars Ozolins sai kirja 15 punkti (+9).

Tartu Bigbanki resultatiivseimad olid 11 punktiga Samuel Walker (+4) ja Hindrek Pulk (+5).

Rünnakute realiseerimisel oli suvepealinna tiim vastasest peajagu üle: Pärnu rünnakuprotsent oli 50, Tartul 37.

Pärnakate vastuvõtuprotsent oli 57, Tartul 46. Mõlemad meeskonnad lõid viis ässa. Blokipunktide teenimisel oli Pärnu parem 12:5.

Tartu Bigbank vs. Pärnu võrkpalliklubi.
Tartu Bigbank vs. Pärnu võrkpalliklubi. Foto: Margus Ansu

Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel ütles matšijärgses intervjuus, et hoolimata kindlast võidust ei saa täiesti rahule jääda.

„Kvaliteedi üle ei saa uhkustada, aga tegime üle keskmise mängu,” ütles Keel, märkides, et okas jäi hinge neljanda geimi lõpust, kui seitsmepunktiline edu sulama hakkas ja võitu oodati sirge jalaga.

„Sellised asjad võivad kätte maksta,” ütles Keel.

Tartu Bigbanki peatreener Andrei Ojamets tunnistas, et pärnakatele hakati vastu kaks geimi, siis toimus raskestiseletatav ärakukkumine. „Alustasime kolmandat geimi tuimalt ja jäime seisma,” nentis ta. „Pärnu näitas võitlusvaimu ja tõi kaitses pallid üles, meie mitte.”

Finaalseeria järgmine mäng on laupäeval Pärnus.