Aktivist: Ühendkuningriigi leppeta lahkumine on sügavaim enese tekitatud haav (2)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
23. märtsil Ühendkuningriigi pealinnas Londonis korraldatud meeleavaldusel nõudsid miljon inimest uut Brexiti-referendumit. 
23. märtsil Ühendkuningriigi pealinnas Londonis korraldatud meeleavaldusel nõudsid miljon inimest uut Brexiti-referendumit. Foto: Howard Jones/Zumapress.com/Scanpix

Uut Brexiti referendumit nõudva kampaanialiikumise People’s Vote noorteühenduse kommunikatsioonijuht Hugo Lucas ütles Postimehele, et teda ajendas aktivistidega liituma praegune olukord Ühendkuningriigis, mis ei sarnane põrmugi sellega, mida lubati 2016. aastal.

Kas arvate, et meeleavaldused midagi muudavad?

Arvan, et midagi on juba muutunud. Nägite, kui palju inimesi liitus meeleavaldusega, mille korraldasime 23. märtsil. Järgmisel päeval teatas üks riigi mõjukamaid poliitikuid, rahandusminister Philipp Hammond, et teine referendum on täiesti adekvaatne idee. Lissaboni leppe artikli 50 tagasivõtmise petitsioonile on alla kirjutanud kuus miljonit inimest.

Keegi ei oodanud sellele petitsioonile sellist edu.

Lisaks aitavad meeleavaldused poliitikutele meelde tuletada, et järgmistel valimistel ei pruugi neil hästi minna, kui valijaid petetakse.

Käisin nädal hiljem Briti parlamendi ees toimunud UKIPi (Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei – toim) meeleavaldusel, et näha, mida see endast kujutab.

Meie marss oli äärmiselt rahumeelne: tänavatel oli miljon inimest, kuid kedagi ei peetud kinni. UKIPi meeleavaldusel osales 20 000 inimest… Järgmisel päeval peatati osa ronge, sest mõned meeleavaldajad muutusid peatustes vägivaldseks. Lisaks ähvardati parlamendiliikmeid.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles