Talviku kihutas EM-etapil viienda koha vääriliselt

Joel Kukk
Pärnu motoklubi tulevikulootus Jörgen-Matthias Talviku asub motokrossi Euroopa meistrivõistluste edetabelis neljandal kohal. Foto: Motomaania.eu

Pärnu motoklubi sportlane Jörgen-Matthias Talviku teenis motokrossi Euroopa meistrivõistluste teisel etapil Itaalias Pietramurata rajal viienda koha punktid.

EMX125 klassis Husqvarna tsiklil kihutanud Talviku sai laupäeval esimeses finaalsõidus hea stardi ja lõpetas avaringi kümnendal kohal. Sõidu edenedes suutis noor pärnakas kohta parandada ja viiendana finišeerida. Pühapäevases teises finaalis pääses Talviku stardijoonelt esimeste seas rajale, kuid langes siis esikümne lõppu. Õnneks suutis meie mees hea sõidurütmi leida, mitmest konkurendist mööduda ja lõpuks kuuendana lõpetada.

Mõlemad sõidud võitis itaallane Mattia Guadagnini (Husqvarna) ja teiseks tuli prantslane Tom Guyon (KTM). Kahe sõidu kokkuvõttes hõivas kolmanda pjedestaaliastme hollandlane Kay Wolf (Husqvarna).

Euroopa meistrivõistlusi juhib Guadangini 93 punktiga, järgnevad Guyon 83,  Wolf 74 ja avaetapil teise koha saanud Talviku 73 punktiga. EMi kolmas etapp sõidetakse 12. mail Itaalias Mantova rajal.