Eesti squash‘i-koondis jõudis EMil pärnakate osalusel esikümnesse

Meeste koondis: paremalt teine Walter Herold Veedla.
Meeste koondis: paremalt teine Walter Herold Veedla. Foto: Erakogu

Nädalavahetusel Portugalis Lissabonis Euroopa meeskondlikel kolmanda divisjoni meistrivõistlustel saavutasid mehed üheksanda ja naised seitsmenda koha.

Portugalis esindasid meie riiki kolm pärnakat: Walter Herold Veedla, Aliis Allas ja Kirsika Kikkas.

Meeste turniiri võitis Poola, kes finaalis alistas Austria kuue punktiga. Kolmandaks tuli Ukraina meeskond, kes pronksimatšis tegi tuule alla Norrale.

Eesti meeskond jäi alagrupis napilt kolmandaks, mis tähendas, et kaheksa hulka asja polnud. Kohamängudes alistati 3:1 Leedu ja 4:0 Kreeka, mis tõi kokkuvõttes üheksanda koha. Meeste turniiril osales 17 tiimi. Veedla madistas neljas matšis, millest kolmes alistas vastase.

Naiste turniiri võitis eelmisel aastal teisest divisjon kolmandasse kukkunud Venemaa, kes finaalis oli Austriast üle 2:1. Kolmanda koha sai Norra, kes võitis Portugali 2:0.

Eesti naiskond jäi alagrupis napilt teiseks, kaotades Lätile kolmandas otsustavas mängus ja otsustavas viiendas geimis 10:12.

Veerandfinaalis mindi vastamisi hilisema võitja Venemaaga, kellelt saadi 0:2 kaotus. Samade numbritega jäädi alla ka Horvaatiale ja seitsmenda koha matšis tuli vastaseks taas Läti, kellelt võeti revanš.

Kokkuvõttes Eesti naiskonnale seitsmes koht 12 hulgas. Allase saldosse kogunes viis mängu ja üks võit. Kikkas võitis mõlemad kaks matši.