Postimees TV: Tanel Leok sai MM-etapil Itaalias 16. koha, MM-liider jäi kodupubliku ees võiduta

Toimetas Silver Tabo

Motokrossi maailmameistrivõistlused jätkusid neljanda etapiga Itaalias Pietramurata rajal. Kui Eestis oli nädalavahetusel kena ja kuiv kevadine ilm, siis Itaalias sadas enne võistlust maha korralik vihm, mis muutis raja alguse väga mudaseks ja raskeks. Eestlastest said Tanel Leok MXGP-klassis etapi kokkuvõttes 16., Hardi Roosiorg MX2-klassis 32. ja Jörgen-Matthias Talviku EMX125 arvestuses viienda koha.

MXGP-klassi kvalifikatsioonisõidus 19. koha saanud Leok (Husqvarna) võitles raskel rajal esimeses sõidus kohe punktisaajate seas ning ületas lõpujoone 15. kohaga. Teine sõit kulges eestlasel sarnaselt esimesele ning sellest sõidust tuli 16. koht.

Tanel Leok.
Tanel Leok. Foto: Erakogu

Etapi võitis sloveenlane Tim Gajser (Honda), kes suutis kummaski finaalsõidus pärast põnevaid duelle MM-liidrist itaallase Antonio Cairoli (KTM) alistada. Mõlema sõidu lõpetas kolmandana prantslane Gautier Paulin (Yamaha).

MM-tabelit juhib 191 punktiga Cairoli, kellele järgnevad Gajser (175 p) ja Paulin (142 p), Leok on 35 punktiga 18.

Hardi Roosiorg (KTM) sai MX2-klassi kvalifikatsioonisõidus 29. koha. Avasõidus oli Roosiorg sõidu alguses kolmandas kümnes, kuid ta parandas veidi oma kohta, hõivates lõpuks 24. positsiooni. Teise sõidu start ei õnnestunud noorel eestlasel kõige paremini ja sellest sõidust tuli 30. koht.

Etapi võitis mõlemas sõidus esimesena lõpetanud valitsev maailmameister, hispaanlane Jorge Prado (KTM), kellele järgnes kummaski võidukihutamises noor belglane Jago Geerts (Yamaha). Kolmanda koha sai sõidud kolmandal ja kuuendal kohal lõpetanud prantslane Tom Vialle (KTM).

MM-sarja üldarvestuses juhib Itaalias viienda koha saanud taanlane Thomas Kjer Olsen (Husqvarna, 170 p), Prado (150 p) tõusis teiseks ning Pietramuratas kuuendaks tulnud sakslane Henry Jacobi (Kawasaki, 147 p) langes kolmandaks.

EMX125-klassi Euroopa meistrivõistluste teisel etapil jätkus avaetapil teise koha saanud Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna) tugev esitus. Enda kvalifikatsioonigrupis seitsmenda aja välja sõitnud Talviku sai laupäevases esimeses finaalis hea stardi ja oli kohe esikümnes ning sõidu edenedes finišeeris lõpuks viiendana. Pühapäevases teises finaalis tegi noormees väga hea stardi, kuid langes seejärel viiendalt kohalt esikümne lõppu. Sõidu lõpuks kerkis ta aga kuuendaks.

Mõlemad sõidud võitis itaallane Mattia Guadagnini (Husqvarna) prantslase Tom Guyoni (KTM) ees. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha sõidud neljandana lõpetanud hollandlane Kay de Wolf (Husqvarna), Talvikule kuulus seekord viies koht.

Euroopa meistrivõistlusi juhib Guadangini (93 p), kellele järgnevad Guyon (83 p), de Wolf (74 p) ja Talviku (73 p).

Meico Vettik (KTM) üritas EMX250-klassis pääseda finaali, kuid ta oli enda grupi kvalifikatsioonis 29. ning 20 kiirema sekka paraku ei pääsenud.

Maailmameistrivõistlused jätkuvad taas Itaalias, kui 12. mail toimub Mantova rajal Lombardia GP, kus on võistlemas ka EMX125 ja EMX 2t EM-klassid.