Levadia teenis raske võidu, Kuressaare jätkab Kaljuga võrdsel pulgal

Jalgpalli Premium-liigas kohtusid Viljandi Tulevik ja Nõmme Kalju.
Jalgpalli Premium-liigas kohtusid Viljandi Tulevik ja Nõmme Kalju. Foto: Marko Saarm

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste viiendas voorus said võidupunktid tiitlitkaitsja Nõmme Kalju, mullune hõbemedalist Tallinna Levadia, FC Flora ning FC Kuressaare.

Hooaja teise võidu saavutanud Kalju asus mängu Viljandis sealse Tuleviku vastu kiirelt kolme väravaga juhtima, kui juba esimesel minutil sahistas võrku Igor Subbotin, 11. minutil Robert Kirss ja 23. minutil penaltist Maximiliano Ugge. Võõrustajad polnud alla andnud, sest juba poolajapausiks oli seis 2:3. Janar Õunap ja Rainer Peips jõudsid sihile vastavalt 37. ja 40. minutil. Teisel poolajal väravaid ei löödud.

Levadia haaras võõrsil Tartu Tammeka vastu juhtohjad 40. minutil, kui värava lõi Jevgeni Osipov. Teisele poolajale uue hingamisega tulnud Tammeka seadis viigi majja 71. minutil, kui segaduse Levadia karistusalas kasutas resultatiivselt ära Albert Prosa. Levadia taastas eduseisu viis minutit hiljem, kui Jevgeni Budnik lõi penaltist hooaja seitsmenda värava. See jäi ka mängu viimaseks tabamuseks.

FC Kuressaare kohtus liigas viimasel kohal oleva Tallinna JK Kaleviga. Kohtumine kulges vägagi võitluslikult ja võrdselt kuni 42. minutini, kui Kalevi poolkaitsja Musa Alli Wale teenis teesklemise eest teise kollase kaardi ning pidi platsilt lahkuma. Teisel poolajal läks Kuressaare 65. minutil kohtumist Tristan Toomas Teeväli omaväravast juhtima ning 85. minutil vormistas Sander Laht lõppseisuks 2:0.

FC Flora kohtus liiga uustulnuka Maardu Linnameeskonnaga. Flora jaoks kohtumine kuigi keeruliseks ei osutunud - Herol Riiberg ning Erik Sorga lõid mõlemad avapoolajal kaks väravat ning poolajapausile saigi Flora minna 4:0 eduseisus. Teisel poolajal lõi Sorga veel kaks väravat ning kindlustas Florale kolm punkti 6:0 võiduga.

Laupäeval toimunud viienda vooru avamängus leppisid Paide Linnameeskond ja Narva Trans väravateta viiki