Toimetas Ville Arike

Eesti-Läti korvpalliliigas kujunes kolmanda koha mäng ootamatult kirglikuks, kalevlastele jagati rida tehnilisi vigu ja peatreener Donaldas Kairys saadeti sootuks väljaku äärest ära! Lõpuks suutis BC Kalev/Cramo alistada Ogre tänu Kristjan Kitsingu viimase sekundi korvile 87:85!

14 sekundit enne lõppu alustas Kalev rünnakut seisul 84:85. Chavaughn Lewis oli palli kaotamas, suutis selle siiski toimetada Kitsingule, kes ei eksinud kaugviskel!

Avapoolajal nähtud tüüpilisse kolmanda koha mängu - kus üks pool ei näidanud üles erilist huvi, teine tahtis, aga ei osanud - tekkis elevus siis, kui Tanel Kurbasele vilistati "teesklemise" eest tehniline viga, ehkki lätlasest vastane aitas tema kukkumisele küünarnukiga väga selgelt kaasa. Paraja vaidluse järel teenis tehnilise ka Kalevi abitreener Russell Bergman, kelle suu ei püsinud pingil kinni.

Järgnes veel paar mänguolukorda ning siis ägestus juba Kairys. Lugu lõppes tema minemasaatmisega ja Kalevi juhendamise võttis üle Bergman! See kõik elavdas ka seni suhteliselt rahulikult kaasa elanud publikut ning jätkati hoopis lärmakamas meeleolus. Mängu lõpuks jagati kokku kuus tehnilist, neist üks teesklemise eest ka Ogrele.

Kalev võitis poolaja 43:40 ja juhtis pärast kolmandat veerandit 65:61. Edu hoiti ka neljandal veerandil, kuni kaks ja pool minutit enne lõppu pääses Ogre äkitselt ette 78:76. Viimased 30 sekundit algasid seisul 84:84 ja Tony Wroteni kolmene ei tabanud. 14 sekundit enne lõppu tabas Rinalds Sirsninš kahest vabaviskest ühe - 85:84 Ogrele.

Kalevi suuremad korvikütid olid Chavaughn Lewis 23, Arnett Moultrie 19 ja Branko Mirkovic 14, Ogrel Edgars Lasenbergs 19, Rihards Zebergs 16 ja Sirsninš 15 punktiga.

Kell 20 algavas finaalis kohtuvad Riia VEF ja Ventspils.