Päästeamet kuulutas välja tuleohtliku aja

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, sest ka väike eksimus looduses lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed.
Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, sest ka väike eksimus looduses lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed. Foto: Arvo Meeks

Maastikupõlengute arvu kiire kasv viimastel nädalatel viitab sellele, et Eestis on alanud tuleohtlik aeg. Päästeamet kehtestas seetõttu kogu Eesti territooriumil tänasest tuleohtliku aja.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnutsi tuleb looduses lõket tehes või grillides olla äärmiselt ettevaatlik, sest ka väike eksimus looduses lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed.

"Unarusse jäetud lõkkest võib väga lihtsasti alguse saada tulekahju, mis on ohuks nii loodusele kui ka inimestele ja nende kodudele. Samuti seavad maastikupõlengud ohtu madalas heinas elutsevad loomad, näiteks siilid ja pesitsemist alustanud linnud, kes tulekahjus hukka saada võivad," ütles Tähe.

Alates märtsi algusest on toimunud üle 130 metsa- ja maastikutulekahju ning tulekahjude arv on kiirelt kasvamas. Kui märtsis toimus metsas ja maastikul kokku 60 tulekahju, siis aprillis on ainuüksi mõne päevaga toimunud juba üle 55 tulekahju.

Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas ja maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Enne lõkke tegemist soovitame uurida kohaliku omavalitsuse õigusakte – tiheasustusalal võib olla lõkke tegemine keelatud või siis on määratud, mida lõkkes põletada tohib.

Tuld võib teha vaid vaikse tuulega ning tuleb tähelepanelikult jälgida, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele. Lõkkekoha jaoks tuleb valida ohutu kaugus hoonetest ja metsast. Lahtist tuld ei jäeta kunagi järelevalveta, see kustutatakse veega, summutatakse näiteks liivaga või lastakse tulel lõpuni põleda. Oluline on vaadata, et lõkkest ei saaks alguse kulupõleng.

Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitatav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles