Tartu sulgpallijuuniorid noppisid kõik Eesti meistritiitlid

Tartu Postimees
Segapaarismängu parimad.
Segapaarismängu parimad. Foto: Erakogu

Pärnu spordihallis peetud sulgpalli Eesti juuniorite meistrivõistlustel tegid puhta töö Tartu klubide esindajad, kes võitsid kõik välja jagatud medalid.

Noormeeste üksikmängu võitjaks tuli Karl Kert (Veeriku Badminton), kes alistas klubikaaslase Hans-Kristjan Pilve kolmes geimis tulemustega 21:12, 17:21, 21:19. Kolmanda koha võitles välja Artur Ajupov (Triiton).

Neidude üksikmängu esikolmiku moodustasid Triitoni klubi sulgpallurid. Esikoha võitis Karina Kapanen, teise koha sai Karoliine Inselberg ja kolmanda koha Victoria Korobova.

Noormeeste paarismängu kuldsed medalid võitsid Karl Kert ja Artur Ajupov, hõbeda said Andreas Eskor ja Henry Pihlik (mõlemad TÜASK) ning pronksiga pidid leppima Hans-Kristjan Pilve ja Alexander Raudsepp (Triiton).

Neidude paarismängu esikoha võitsid Ramona Üprus ja Catlyn Kruus (TÜASK ja Triiton), teise kohaga pidid leppima Karina Kapanen ja Victoria Korobova ning kolmanda koha saavutasid Mia Kask ja Johanna Violet Meier (mõlemad Triiton).

Segapaarismängu meistritite väljaselgitamiseks läks vaja kolme geimi. Finaalist väljusid võitjatena Artur Ajupov ja Ramona Üprus, kes alistasid Alexander Raudsepa ja Victoria Korobova tulemustega 21:15, 23:25, 21:16. Kolmanda koha said Karl Kert ja Karina Kapanen.

Lätis Siguldas toimunud Euroopa U17 karikaetapil jäi Tauri Kilk (Triiton) jagama 3. kohta.

Samas toimunud noorte U11–U15 rahvusvahelisel sulgpallivõistlusel saavutas meie sportlastest parima tulemuse saavutas Daniel Kornejev (Triiton), kes võitis esikoha U15 vanuseklassi poiste paarismängus koos Norra esindaja Aleksandrs Jakovlevsiga.

Tüdrukute paarismängu U13 vanuseklassis saavutasid 2. koha Emilia Shapovalova (TÜASK) ja tallinlanna Laura-Liis Kale ning U15 vanuseklassis kuulus 2. koht Nõo SK paarile Kerttu Voorele Heli Merisalule.