Kosmosekoolide festival toob Väätsale kosmosehuvilised kokku

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Väätsa põhikooli teadushuviringi juhendaja Jonas Nahkor,  õpilased ja kosmose piirimaile saadetav teadusjaam.
Väätsa põhikooli teadushuviringi juhendaja Jonas Nahkor, õpilased ja kosmose piirimaile saadetav teadusjaam. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

26. mail toimub Väätsal Kosmosekoolide festival, kus saavad kokku Eesti Kosmosekoolide Võrgustiku õpilased ning kuhu on oodatud ka kõik teised teadushuvilised.

 

Tegevusrohkel päeval toimuvad nii noorematele kui vanematele mõeldud meisterdamise töötoad, erinevad demonstratsioonid ja esinemised ning mis kõige olulisem - korraldatakse kolm stratosfääri starti.

Lendude käigus saadetakse heeliumiga täidetud pall kõrgematesse atmosfääri kihtidesse, et saada andmeid seal valitsevate tingimuste kohta, seirata maad ning testida tehnikat. 

Ettevõtmise laiem eesmärk on säilitada loodusteaduslikku huvi vanemates kooliastmetes. Võrgustikku kuulub hetkel kümme Eesti kooli, kes end ühisürituste käigus harivad ja kogemusi koguvad.

Lendude käigus saadetakse heeliumiga täidetud pall kõrgematesse atmosfääri kihtidesse, et saada andmeid seal valitsevate tingimuste kohta, seirata maad ning testida tehnikat.

“Kosmosekoolide seltskond koosneb pühendunud tegelastest, aga nende toimetusi inimesed tavaliselt ei näe. Festival on see üritus, kus kõik saavad näha, millega tegeleme.” ütles Väätsa kooli õpetaja ja Kosmosekoolide võrgustiku ellukutsuja Jonas Nahkor.

Tema sõnul hakkab säärane sündmus toimuma Eestis igal kevadel.

Festival on avalik ja osalejatele tasuta.

AJAKAVA

11.11 - Saabumine ja lendude tutvustamine. Avatud välikohvikud

12.12 - 1. Stratosfääri start - Väätsa Kosmoseprogrammi teadusjaama lend

12.34 - Teadjate juturing - Miks on vaja hariduses kosmosega tegeleda?

13.13 - Tehnikaülikooli teadlaste pisiteadusjaama stardikene

13.31 - Meisterdamine - 3 paralleelset töötuba SPARK Makerlab-ilt ja Kosmosekoolidelt

15.05 - Laval on meelelahutajad

15.35 - Joonerobotite ehitamise töötuba. Suur raadiomudelite demo.

17.07 - 2. Stratosfääri start - Võrgustikukooli õhtune lend

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles